forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 27-04-2024, 18:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 01-11-2006, 07:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
te buczenia i wogole ... nei wystepuja w markowych radyjkach ... mialem pare podrobek ... niby kosztowaly tak sobie ... mialy wlasnie te wejscia na USB , karty pamieci ... ale szybko oddalem do sklepu mowiac ze mi sie nie podoba ! , kupilem normalne radyjko Sony , no i odrazu roznica w dzwieku , zero buczen , normalne wysokie i niskie tony ...

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01-11-2006, 10:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Hmm... moze i masz racje mazi ale mialem przyklad jush kiedys na radyjku za 2000zl Pioneer z zaj....wyswietlaczem plywaly tam takie delfinki i wogole mialo sterowanie subwooferem i inne bajery no i powiem ze tesh mialo filtr przeciw-zkaloceniowy i nie dziala on zawsze tak jak powininien czasami to onpowoduje takie zaklocenia.Radyjko mialem w maluszku i za cholere nie moglem sie pozbyc zaklocen wiec na probe postanowilem wywalic ten filtr i po problemie.Filtr nie zawsze dziala tak jak powinien zalezy to od bryki bynajmniej s takiue moje spostrzezenia .
Teraz mam niemarkowe Dalco i ciesze sie nim .

Pozdrawiam :D

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-11-2006, 17:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
No mazi bardzo się mylisz, bo to czy radio jest markowe, czy nie wcale nie świadczy o trzeszczeniu, a bardziej jak napisał Martini od auta (chociaż według mnie największe znaczenie ma odpowiednie poprowadzenie okablowania).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-11-2006, 17:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
W kazdym aucie założony jest specjalny filtr który stabilizuje prąd i zapobiega on tzw.buczeniu. Buczenie ejst to najczesciej odłos alternatora, który ładuje akumulator. Działa to an takiej zasadzie ze wprowadza on zaklucenia. Dla przykladu mozecie podlaczyc sobie do zasilacza w domu jakis maly silniczek i do tego glosnik. W glosniku zamiast wlaczania i zalaczania(bez silniczka) uslyszycie dzwiek obrotow silniczka(z silniczkiem). Wiec jedyna możliwoscia usuniecia tego ejst zalozenia filtru przed podlaczeniem radia lub wzmacniacza do akumulatora!! A i zalezy to od tego jakie jest auto(czy dobrze i bez zaklocen wykonana jest instalacja elektryczna) jak i zalezy tez od radia bo w radiach moze byc zamontowany odpowiedni filtr który zapobiega tzw. buczeniu!! :lol:

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08-11-2006, 00:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
Co do nowych radyjek to na prawde bardzo polecam Pioneer DEH2800, super radyjko i cena (ok 350 na allegro). Czyta mp3 także nie ma problemu z setką płyt walających sie po aucie. Zauważ że takie bajery jak usb, karty pamięci itp mają tylko najgorsze, jak ja to nazywam "giełdowe" radia aby tylko przyciągnąć klientów. Jakościowo w ogóle nie ma co ich porównywać z markowymi radiami i niech nikt nie pisze że płaci sie tylko za marke, siedze w tym od lat więc uwierz mi że prehistoryczny markowy kaseciak zagra lepiej niż takie coś. Te radia są dobre dla babci do matiza i fabrycznych 8cm głośniczków :) Widze że Szociu troche siedzi w temacie ale też troche przesadził z tą mocą RMS, jak dotąd najmocniejsze na świecie końcówki robi Alpine i mają one 4x28W RMS i to jest potega jak na radio samochodowe!!! Na obudowie pisze 4x60W :) A ten pioneerek i cała reszta na których pisze 4x50W (oprócz giełdowych) ma średnio po 18W RMS na kanał. Tak samo nie polecam tub basowych za żadne skarby - jedno wielkie dudnienie, w dodatku zajmuje cały bagaznik, lepiej zrobic małą skrzynke z mdf-u lub wiórówki na głośniku 20cm i zagra o niebo lepiej. Oczywiście głośnik markowy a nie Alphard czy Boshmann. Tego nie da sie tak opisać, po prostu trzeba doświadczyć na własnych uszach, to jest tak jak z samochodami porównajcie solidne japończyki z np koreańskim daewoo które nie wygląda, nie jeździ i psuje sie zaraz po gwarancji. Wierzcie mi siedze w tym od lat, kupe sprzetów w aucie namontowałem i wielu ludziom przetłumaczyłem że niewarto oszczędzać porównując taką chińszczyzne z markowym, nawet 10-15 letnim sprzętem i to nie tylko car audio ale i home audio bo od tego zaczynałem zabawe :)

Zakłucenia w głośnikach często pojawiają sie jeżeli któraś masa nie styka lub alternator jest uszkodzony (przebicia). Generalnie wszystko powinno super grać bez stosowania takich półśrodków jak filtry itp

SIE ROZPISAŁEM :wink:

Do charady polecam taki zestaw:

Radyjko:
http://www.allegro.pl/item137168899_pio ... _2006.html

Głośniki w deske + tweetery w słupki:
http://www.allegro.pl/item138283159_pho ... jedwa.html

Głośnik basowy do bagażnika:
http://www.allegro.pl/item137708196_pho ... kazja.html

Do głośnika basowego skrzyneczka 20 litrowa, gwarantuje że z takim sprzecikiem na podwórkowych zawodach można już na prawde dobrze zabłysnąć :)

Jak by ktoś preferował bardziej rozbudowany i bardziej bajerancko zamontowany sprzet to wrzuce fotki jak mam zrobione u siebie. Służe pomocą :)

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08-11-2006, 10:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
same scalaczki najmocniejsze sa robione na 4x45W prz 4ohmach, przy czym jest to moc max na dużych zniekształceniach, dla 1khz przy 14,4V i zniekształceniach na poziomie 10% mają one trochę powyżej 30W na kanał, np tda7560 philipsy serii DC były robione na tej rodzinie wzmacniaczy dlatego w stosunku do innych radyjek z tamtego okresu (dobrę parę lat wstecz) grały naprawdę mocno

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-11-2006, 20:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ja mam jeszcze takie pytanie: Gdy montowałem głośniki w desce to bardzo zastanawiało mnie po co tam między głośnikiem, a deską rozdzielczą pozostaje przerwa. To powoduje przecież, że dźwięk się rozprasza i ginie w środku w desce, a nie wychodzi na zewnątrz. Jak najlepiej zniwelować tą (moim zdaniem) niepotrzebną nikomu przerwę, aby głośnik przylegał do deski rozdzielczej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-11-2006, 23:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
Nie ma co sie tym przejmować bo przy takich małych głośniczkach to nie ma większego znaczenia, basu to z nich i tak nie będzie, a średnie i wysokie tony rozchodzą sie bardziej kierunkowo także nie uciekną w deske tylko polecą w szybe :)

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11-11-2006, 11:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
HITMAN napisał(a):
Nie ma co sie tym przejmować bo przy takich małych głośniczkach to nie ma większego znaczenia, basu to z nich i tak nie będzie, a średnie i wysokie tony rozchodzą sie bardziej kierunkowo także nie uciekną w deske tylko polecą w szybe :)


Dokładnie, wieciej narobi szkód ta osłonka na głośniczkiem z dziurkami niż przerwa między nim a deską :)

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15-11-2006, 16:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-10-2006, 17:30
Posty: 26
Lokalizacja: Warszawa
Odnośnie głośników w desce rozdzielczej, to macie tam jakieś uchwyty? gdzie można zamontować głośnik? są tylko dziurki wylotu powietrza i tyle jeśli chodzi o instalcję fabryczną :D

_________________
..co się stało, że znów sie zes#ało...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15-11-2006, 22:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
Przy samej szybie sa miejsca na głośniki 10cm (u mnie były w nich fabryczne głośniczki). Chyba że są wersje charad w których nie ma takich przygotowanych miejsc

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15-11-2006, 23:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
U mnie rowniez byly fabryczne glosniczki z dodatkowymi blaszkami potrzebnymi do montazu lub zamiany na inne

Pozdawiam :D

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-11-2006, 11:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dokładnie przy głośniczkach powinny być takie 2 metalowe blaszki, które przymocowuje się do otworów w nowych głośniczkach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Nagłośnienie
PostNapisane: 23-12-2006, 00:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-04-2006, 23:18
Posty: 101
:D :D
Tak czytam te wszystkie posty i mnie tak natchło żeby o swoich pomysłach powiedzieć.
Mam radyjko JVC (kupiłem 3 lata temu na promocji) Gra jak burza
Przód - zrobiłem sobie miejsca fabryczne (fabrycznie moje :)) w drzwiach korzystając z takich wkładek dystansowych nabytych w norauto (może tak zajefajnie nie wygląda jak u HITMANA ale też jest nie źle)
Głośniczki JVC 2x55W RMS
TYŁ
Brzeszczot i do przodu - to moje hasło (niezłe nie:)) i tym sposobem są już dwa otwory na elipsy 6x9'
tył - JBL 2x70W RMS

A już niedługo...
BAGAŻNIK :twisted:
BLAUPUNKT GTb 300 HP i do tego GTA 2 MKII

Kumpel w kaszlu ma taki sprzęcik zamiast tylniej kanapy (sprzęcik jaki ja chce mieć w bagażniku) i już dwa razy łapał tylnią szybę przed kontaktem z glebą - OSSSSSSSTRRRRRRO WYMIATA

A na wszelki wypadek - kondensator 1,5F - już zamontowany (zbieram na kable do niego) i firmy nie podam bo się :oops: ale działa mimo wszystko tak jak powinien i to na cieńszych kablach :D

Jak ktoś chce to mogę jakąś fotę wsadzić tego mojego dzieła :)

POZDRO ALL

_________________
G100 1.0D 5-drzwiowy

Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nagłośnienie
PostNapisane: 23-12-2006, 01:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
THIN napisał(a):
firmy nie podam bo się :oops:


Pewnie Alphard :lol:

Poka foty 8)

Co do tych 6x9 w półce to wywalił bym je po zamontowaniu suba bo tylko zepsują dźwięk. Albo chociaż uciąć im bas

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL