forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 28-04-2024, 00:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nagłośnienie
PostNapisane: 26-12-2006, 02:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
Co do mojego caraudio przyszedł czas na instalacje. Jak narazie w planach (wszystko lezy i czeka ):

- radio zostaje jakie jest - panasonic ( 4 x ileś tam ) niepamietam modelu ale ma w panelu gniazdo na małego jacka i mp3 bez problemu podłączam, przed radyjko dorzuce kondenstatorek ;) pod nie podłaczone zostana Magnaty 3 drożne jakieś model power plus 6x9 a ich miejsce bedzie w tylnej półce

- pod siedzeniem zląduje wzmacniacz Alpharda który dostanie kondensatorek i popracuje sobie w mostku z głośniczkiem typu woofer 18" na sztywnym zawieszeniu ( ostał się ostatni wofer z nagłasniania dyskotek ) pewnie ktoś skomentuje co to za wynalazek do auta...ale woferek zapewnia dośc niski i czysty bass w połączneiu z tym wzmacniaczek, jeszcze nie wiadomo czy będzie zabudowany w skrzyni czy może posłurzy zamiast tylnych siedzeń ;p dodam że to nie ma wyglądać na car-audio-show tylko grać ładnie i umilać czas podczas dojazdu do pracy :)

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nagłośnienie
PostNapisane: 26-12-2006, 11:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-09-2006, 21:03
Posty: 139
Lokalizacja: Gdańsk
Evolution 1100 napisał(a):
- pod siedzeniem zląduje wzmacniacz Alpharda który dostanie kondensatorek i popracuje sobie w mostku z głośniczkiem typu woofer 18" na sztywnym zawieszeniu ( ostał się ostatni wofer z nagłasniania dyskotek ) pewnie ktoś skomentuje co to za wynalazek do auta...ale woferek zapewnia dośc niski i czysty bass w połączneiu z tym wzmacniaczek, jeszcze nie wiadomo czy będzie zabudowany w skrzyni czy może posłurzy zamiast tylnych siedzeń ;p dodam że to nie ma wyglądać na car-audio-show tylko grać ładnie i umilać czas podczas dojazdu do pracy :)



Wzmacniacz Alphard -niestety wzmacniacze tej firmy są tragiczne ,moc podawana przez producenta jest kosmicznie zawyżona,i nie odpowiada wiarygodnym parametrom ,założe sie że ten Twój Alphard'dzik ma max!! MAX!! 4x8-10W RMS (ale chyba n awet taka opcja jest zbyt optymistyczna)
Do takiej mocy zupełnie niepotrzedny jest kondensator ,bo ile taki wzmacniacz pobierze mocy -śmiesznie mało... Więc nie ma co inwestować w kondka , lepiej kup jakis uzywany firmowy wzmacniacz np. Sinuslive -na tej firmie można polegać w 100%

Po drugie wspomniałeś o głośniku 18' na sztywnym zawieszeniu -naprawde nie ma po co wżucać tak dużego głośnika do auta (tym bardziej do szarady...) , i to jeszcze na sztywnym zawieszeniu... Ten głośnik przy wzmacniaczu Alpharda ledwo drgnie... a jeśli już sie ruszy to nie zejdzie niżej jak 50Hz -czyli bassu praktycznie nie bedzie ,Będą tylko niskie-średnie tony.
Do szarady wystarczy w zupełności głośnik 10" -Bardzo polecam firme Hertz ,lub Emphaser -naprawde świetne przetworniki... Do tego wzmacniaczyk zeby miał na wyjsciu ok 80-100W RMS i to w zupełności wystarczy.

w zamkniętej skrzyni Bass będzie schodził tak nisko ,że będą przewracały ci sie flaki...

Naprawde wzmakami alpharda i głośnikami 18" nie ma co zawracać sobie głowy.

PS. polecam lekture CarAudio...

_________________
BOOST IS BEST, SCREW THE REST!
2xGTti


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26-12-2006, 14:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
Bart ma racje, te wzmaki grają gorzej jak radio poza tym szybko sie palą. Za 250zł kupisz nowego Blaupunkta GTA 2 który jest rewelacyjnym wzmacniaczem, cena niewiele większa a jakość bez porównania

http://www.allegro.pl/item149899725.html

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26-12-2006, 18:42 
Offline

Dołączył(a): 30-08-2006, 18:05
Posty: 83
Lokalizacja: warszawa
charczaady diesla jurz dawno niemam ale;;; półka robiona z płyty a w niej 2 jbl 25 cm pedzone przez boschmana za 320 zł 2x 16 cm w drzwiach a w bagazniku jbl 30cm 480w za 500zł w obudowie za 100zł napedzane mac audio to wystarczyło zeby właczac alarmy w innych autach pod czas przejazdu :!: :!: ze niewspomne o alternatorze paloncym sie srednio co trzy miechy :!: :!: ale było warto :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27-12-2006, 01:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-04-2006, 23:18
Posty: 101
:shock:

stary - wsadziłeś w to około 1500 zł i .....
Ja uwielbiam dobry, czysty dźwięk w mojej czerwonej strzale i lubię jak mnie najpierw słychać a potem widać ale można było to zrobić na dwa sposoby:
1) taniej
2) nie niszcząc tak fury (chodzi o alternator)

Ja narazie mam dwa JBL 6x9" i dwa JVC 13cm i już jest ostro a zamierzam do tego wsadzić jeszcze blaupunkta 30cm 750W na GTA4 i kondensatorze 1,5F i prawie zero poboru z alternatora na car audio.
Sam sprzęt mnie wyniesie około 1000 zł (liczę radio głośniki sub wzmak i kondensator)[/code]

_________________
G100 1.0D 5-drzwiowy

Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nagłośnienie
PostNapisane: 27-12-2006, 11:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
Bart_GTti napisał(a):
Wzmacniacz Alphard -niestety wzmacniacze tej firmy są tragiczne ,moc podawana przez producenta jest kosmicznie zawyżona,i nie odpowiada wiarygodnym parametrom ,założe sie że ten Twój Alphard'dzik ma max!! MAX!! 4x8-10W RMS (ale chyba n awet taka opcja jest zbyt optymistyczna)
Do takiej mocy zupełnie niepotrzedny jest kondensator ,bo ile taki wzmacniacz pobierze mocy -śmiesznie mało... Więc nie ma co inwestować w kondka , lepiej kup jakis uzywany firmowy wzmacniacz np. Sinuslive -na tej firmie można polegać w 100%

Po drugie wspomniałeś o głośniku 18' na sztywnym zawieszeniu -naprawde nie ma po co wżucać tak dużego głośnika do auta (tym bardziej do szarady...) , i to jeszcze na sztywnym zawieszeniu... Ten głośnik przy wzmacniaczu Alpharda ledwo drgnie... a jeśli już sie ruszy to nie zejdzie niżej jak 50Hz -czyli bassu praktycznie nie bedzie ,Będą tylko niskie-średnie tony.
Do szarady wystarczy w zupełności głośnik 10" -Bardzo polecam firme Hertz ,lub Emphaser -naprawde świetne przetworniki... Do tego wzmacniaczyk zeby miał na wyjsciu ok 80-100W RMS i to w zupełności wystarczy.

w zamkniętej skrzyni Bass będzie schodził tak nisko ,że będą przewracały ci sie flaki...

Naprawde wzmakami alpharda i głośnikami 18" nie ma co zawracać sobie głowy.

PS. polecam lekture CarAudio...


Co do owego wzmahola Alpharda i 18" - niepchałbym się w taką konfigurację jeśli bym tego wcześniej nie sprawdził a z tym 4x8-10 w RMS to bez przesady, jeśli wzmahol jest oparty na mosfetach i będzie pracował tylko i wyłącznie w mostku osiąga wystarczjąco dużo mocy żeby flaczki poprzewracać i jak napisałeś drgnąć ten głośniczek, mi nie musisz mówić że jak na kartonie jest napisane 600 watt to wzmacniacz napewno tego niema, jak pisałem zajmowałem się nagłasnianiem dyskotek i małych koncertów i znam się na estradzie ( było 1,5kW na strone w RMSie ) a nie na car audio, ten sprzęcik mam i jak narazie jedyne na co wydałem pieniądze z tego to tylko głośniczki magnata. Car audio mnie wogóle nie kręci i poprostu robie jak najmniejszym kosztem z tego co mam w domu. Dla was musi być wszystko odrazu full profi pod salony... a muzyka to i tak tylko dodatek bo najlepszym dźwiekiem jest stado rumaków pod maską, pewnie jeśli było by audio w obecnym aucie nic bym niezmienił jesli były by to najmniejsze dostępne głośniki na rynku. Pomału widać że na naszym forum niema co wypowiadać się co chce się zrobić w własnym aucie.....

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27-12-2006, 12:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
ee tam, jak juz mówiłem - najważniejsze że właścicielowi sie podoba , ja miałem 2 ROvery , sprzet Audio w nich to standardowe głośniczki ... grały wiec o co chodzi :))

w Charadzie miałem Radyjko Sony (Black Panel) na tyle w półce głośniki 6x9 chyba tak to bylo .. tez Sony , w bagazniku Tube NONAME ( aktywną) i to wszystko .... jak dla mnie ładnie grało i to wszxystko

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27-12-2006, 16:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
Mazi dokładnie, bo każdy lubi co innego. Ja na przykład lubię jak muzyka ładnie (niekoniecznie głośno, ale czysto) gra (nieznoszę szumów i zgrzytów w głośnikach), a żeby to osiągnąć sprzęt nie musi być jakiś niewiadomo jaki drogi czy wybajerowany.

Evolution 1100 z tego co mówisz to po zamontowaniu Twój zestawik powinien ładnie grać :)

Evolution 1100 napisał(a):
a muzyka to i tak tylko dodatek bo najlepszym dźwiekiem jest stado rumaków pod maską


Dokładnie :) Jak ładnie gra pod maską to żadna muzyka nie jest potrzebna w środku :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27-12-2006, 16:53 
Offline

Dołączył(a): 30-08-2006, 18:05
Posty: 83
Lokalizacja: warszawa
wtedy koszty nie grały roli, poprostu kochałem te audio :!: dzis nato sobie nie moge pozwolic,wielka szkoda :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: a auto tez urodom nie grzeszyło miało tuning w stylu japonskim i miało smak :wink: :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29-12-2006, 00:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
gaweł napisał(a):
wtedy koszty nie grały roli, poprostu kochałem te audio :!: dzis nato sobie nie moge pozwolic,wielka szkoda :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: a auto tez urodom nie grzeszyło miało tuning w stylu japonskim i miało smak :wink: :wink:


No i poruszyłeś dość ważny temat, biorąc pod uwagę że moje audio wsumie nie kosztuje mnie prawie nic to po co przepłacać, wiadomo że chciałbym mieć nagłośnienie jak w nowym mesiu "S" typu 7.1 prologic itp itd ale po co i za co to ja sobie kupie, wole odłożyć na aluski jakieś ładne bo to mnie bardziej interesuje niż audio..

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29-12-2006, 19:47 
Offline

Dołączył(a): 30-08-2006, 18:05
Posty: 83
Lokalizacja: warszawa
kupowałem drogi sprzet bo tani poprostu nie wytrzymywał, uwierz mi ze jest nieporównywalnie wytrzymalszy. Nigdy nie udałomisie tego spalic,a poza tym za muze wyrwałem dobre gtti


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30-12-2006, 18:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
gaweł napisał(a):
a poza tym za muze wyrwałem dobre gtti


No to zrobiłeś super interes :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-01-2007, 16:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-07-2006, 11:22
Posty: 22
A że tak sie spytam jakie są standardowe głośniczki z tyłu w charadce bo ja mam jakies JVC pisze na nich 100W dopuki miałem kaseciaka pioneera dawały rady a teraz mam takiego MEDIONA (swoją drogą lipa ale zalezało mi na kartach SD) i na tym radiu głośniczki padły chrczą z deka już na połowie głosu. A z przodu standardowe wytargały się już na poprzednim radyjku teraz chce kupic jakies takie głosniczki na allegro i to raczej już nie będzie to zamo co te JVC.

_________________
http://www.amkosmos.cba.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-01-2007, 17:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
10cm z przodu i z tyłu. Takie coś polecam:

http://www.allegro.pl/item153203364_pho ... ielce.html

Idealne do napędzania z radia. Żaden tam pioneer, jbl, tym bardziej sony bo tam płacisz za znaczek, a niewiele te firmy w tej branży reprezentują

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-01-2007, 21:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31-10-2005, 15:08
Posty: 153
Lokalizacja: Bełchatów
Mam takie pytanie i prośbę aby wypowiedzieli się fachowcy w tej branży. Otóż przymierzam się do wymiany radia i sumą jaką chciałbym na ten cel przeznaczyć to 350PLN. Tu pytanie jaki sprzęt kupić może taki byłby dobry:
http://www.allegro.pl/item153484736_pio ... _gw24.html

Jakieś inne lepsze propozycje i ewentualne sugestie mile widziane.
Aha kwota ta nie jest sztywna jakby coś było niewiele droższego to też to rozważę.

_________________
Darade GTtI (narazie upgrade do 1xx KM) - było
Sand Lover Discovery


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL