forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 10-10-2024, 01:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Układ chłodzenia
PostNapisane: 28-03-2005, 13:36 
Przy normalnej jezdzie temperatura silnika jest normalna czyli leko ponizej połowy,ale jak stoje w korku to utrzymuje sie non stop na 3/4,prosze o pomoc


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28-03-2005, 21:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17-09-2004, 17:36
Posty: 31
Lokalizacja: Olsztyn / Maków Mazowiecki
spróbuj wyciagnac termostat byc moze sie zacial (dwa wymienilem a potem sie okazalo ze wentylator sie nie uruchamial po dluzszej jezdzie :oops: )ale najpierw sprawdz czy wentylator jest dobrze podlaczony i czy w ogole sie wlacza (nic nie piszesz na ten temat :roll: ). Przejedz sie troche i postaw na wlaczonym silniku na pare minut az temperatura podskoczy i bedziesz wiedzial czy dziala wentylator jesli nie dziala to pomajstruj przy kostkach (u mnie pomoglo). a jak co to daj znac... 8)
a tak na marginesie to korki wszystkim daja sie we znaki i nic nie piszesz czy temp spada pozniej czy plyn sie gotuje itp...:idea:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29-03-2005, 00:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
Ja jeszcze dodam że wentylator włącza się mniej więcej w połowie skali wskaźnika temp. (troszke powyżej), także jeżeli masz temperature na 3/4 to wentylator musi przy niej chodzić. Jeżeli nie to tam szukaj przyczyny. Mi raz spadła końcówka z czujnika ktory włącza wentylator i w pierwszym momencie głowiłem się co jest, może u ciebie jest podobnie. W gtti ten czujnik jest z prawej strony głowicy jakieś 15 cm od aparatu zapłonowego w stronę kabiny, nie wiem jak jest w cb23. Pozdro

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Układ chłodzenia
PostNapisane: 30-03-2005, 16:32 
Dzieki za informacie wentylator chodzi tylko krutko moze pare sekund,podeizewam ze czuinik temperatury sie popsuł i pokazuje za duzo


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-04-2005, 17:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-10-2004, 00:06
Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa-Marki
pojawił mi się również problem z wentylatorem.
tylko w moim przypadku wentylator włacza się zdecydowanie za szybko i wskaźnik jak lekko drgnie znów kładzie się
ma ktoś może pomysł co z tym, czujnik szlak trafił??

_________________
eks szaradziaż :- ( G100, 93/94r, 1.0b


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-04-2005, 19:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 15:19
Posty: 172
Lokalizacja: Gdańsk
Z czujnikami jest różnie - pierwszy pokazywał mi może 1/5 skali przy nagrzanym silniku, wymieniłem na nowy - ten z kolei pokazuje mi 4/5 skali przy nagrzanym silniku. Podobno w hondach mają takie same czujniki jak w charadkach ale nie wiem czy odnosi się to do TD czy wszystkich.

_________________
daihatsu charade G101 TD


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-04-2005, 19:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-02-2005, 19:24
Posty: 165
Lokalizacja: wysokie mazowieckie
mhhhhhhhh :shock: mialem ten sam problem :( z czujnkiem temperatury i z termostatem zamowilem termostat i czujniczek w katalogu JC gdy juz mialem towar porownalem z manualem i pasuje te same wartosci rezystancji czujnikow :) wskazniczki dzialaja temperaturka w normie czyli lekko przed polowa skali w jezdzie po trasie,po miescie polowa skali :lol: wiec polecam zerknac wlasnie do tego katalogu

za czujnik dalem 17 zł
a termostat kosztowal 36 zl

pozdrawiam :wink:

_________________
G101 1.0 b cb 90
wysokie mazowieckie
gg 3002241


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03-07-2005, 20:11 
Offline

Dołączył(a): 15-05-2005, 18:05
Posty: 44
Lokalizacja: warszawa
mam zagadke.robiłem kapitalke i dzisiaj doszedłem do wniosku ze cos jest nie tak,strasznie szybko sie nagrzewa.mam nowy termostat.plyn w układzie chlodzenia jest.czy mozliwe jest ze znowu mi padła uszczelka pod glowica??(nie ma białego nalotu na korku oleju),czy to moze byc wina tego ze cos sie dzieje z papa wody??sytuacja wyglada tak ze jak ja odpale przejade 3-4 km i wskaznik jest na połowie,troche ja poprzeciagam na obrotach i temp.rosnie w oczach.doradzcie cos bo juz sie doluje.bede probował wyjac termostat i zobacze co sie dzieje,jak beda jakies zmiany to dam znac.pozdrawiam

_________________
mariusek i jego 16 valve


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04-07-2005, 12:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17-09-2004, 17:36
Posty: 31
Lokalizacja: Olsztyn / Maków Mazowiecki
sprawdz uszczelke pod glowica u mnie byla w takim stanie ze wstyd i woda gotowala sie czasami juz po 1 km po wymianie uszczelki (glowicy nie planowalem bo lustro) problem zniknął


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04-07-2005, 15:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
Uszczelke raczej wymieniał przy kapitalce. W ogóle wentylator ci hula? Pamiętaj żeby sprawdzić na włączonym silniku bo w charadzie po wyłaczeniu zapłonu wentylator też staje. Bez wentylatora właśnie temperatura momentalnie idzie na max.

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-07-2005, 08:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17-09-2004, 17:36
Posty: 31
Lokalizacja: Olsztyn / Maków Mazowiecki
u mnie wentylator sie nie wylącza po wylączeniu zapłonu, przynajmniej nie od razu, dopiero po jakichs 30 sek

_________________
G 102 1.3 16v gaźnik - prawdopodobnie jedyny taki w Polsce :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-07-2005, 17:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-02-2005, 19:24
Posty: 165
Lokalizacja: wysokie mazowieckie
witam
CO DO TEJ ZAGADKI Z GRZANIEM A WRĘCZ PRZEGRZEWANIEM SIĘ SILNIKA TO BRAŁEŚ POD UWAGĘ TO ŻE SILNICZEK PO GENERALCE ZANIM SIĘ DOTRZE BĘDZIE SIE SZYBCIEJ GRZAŁ PONIEWAŻ NOWE PIERŚCIENIE I CAŁA RESZTA DROBIAZGÓW SZYBCIEJ ODPROWADZAJĄ CIEPŁO ZANIM DOTRA SIĘ??
DRUGĄ SPRAWĄ JEST TERMOSTAT JAK I CZUJNIK WENTYLATORKA LUB OGÓLNIE MÓGŁ PAŚĆ CZUJNIK TEMPERATURY!TO BARDZO DELIKATNE I SZYBKO PADAJĄCE USTROJSTWO :shock:

_________________
G101 1.0 b cb 90
wysokie mazowieckie
gg 3002241


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: grzanie
PostNapisane: 08-07-2005, 01:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10-03-2005, 15:27
Posty: 44
Lokalizacja: Lodz
wiecie co ja załozyłem trzy czujniki (mam chłodnice włozona od łady 1500 z wentylatorem) mamjeden na dole chłodnicy, oryginalny na głowicy (na termostacie) i trzeci 75C 82C na róże gumowej górnego wlotu do chłodnicy, czujnik wrkeciłem w rurke metalowa, wszystkie włączone pod jeden przekaźnik.. i teraz wentylator załącza się troche przed połowa wskaźnika... no i prznajmniej jestem pewien ze moja kochana i cenna głowica nie pojdzie .. na śmieci po prostu nie ma szans na przegżanie się :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
calkiem czerwona :)) teraz juz dwie szaradki:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-07-2005, 11:08 
Offline

Dołączył(a): 15-05-2005, 18:05
Posty: 44
Lokalizacja: warszawa
uszczelke pod glowica mam nowa,wiatrak sie załacza.a co do przegrzewania sie po kapitalce to czy ktos juz cos takiego miał??ja juz jakies paraksy łapie,boje sie ze znowu ja przegrzeje i cały remont pojdzie w piz.... narazie podłaczylem sobie pstryczek i jak tylko temp zacznie skakac to właczam wiatrak.pozdrawiam

_________________
mariusek i jego 16 valve


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-07-2005, 19:39 
Offline

Dołączył(a): 15-05-2005, 18:05
Posty: 44
Lokalizacja: warszawa
mam jeszcze jedno pytanko,wsadziłem tam chlodnice od aplausa,czy jest taka mozliwosc ze ta chlodnica jest jakas zamulona??tzn. czy mogła byc zapchana jakims osadem??niby jak wlewa sie wode gora to wylatuje dolem,ale moze cos z nia jest nie tak?? termostat przedladałem i po włozeniu do cieplej wody, otwiera sie bez problemow.pozdrawiam

_________________
mariusek i jego 16 valve


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL