forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 29-05-2024, 06:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: na co zwrócic uwagę ???
PostNapisane: 01-03-2006, 09:26 
Witam wszystkich,
chcę kupić Charadkę - i tu rodzi się pytanie - na co zwrócic uwagę przy kupnie (gdzie najczęściej koroduje, wady silnika , zawieszenie etc.). I z jakim silnikiem ? Benzyna czy diesel?

Będę wdzięczy za pomoc.

Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01-03-2006, 11:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10-09-2004, 23:13
Posty: 310
Lokalizacja: Zielona Góra
hej. Przez 4 lata jeździłem Charadką 1.0 diesel z 1989 roku. Wszystko było ok do momentu aż silnik się nie przegrzał, co nastąpiło w momencie zamknięcia się termostatu. Od tamtej pory silnik sprawiał różne problemy. Z 6 razy wymieniałem uszczelke pod głowicą, planowanie głowicy i bloku, szlif bloku. Nic nie pomogło. Choć auto jeździ do dzisiaj to ma zainstalowaną instalację, która zbiera olej który jest wyrzucany przez korek wlewu oleju. Wiec dalej jest coś nie tak ale puki jeździ to używamy go jako środek transprtu po mieście. Szczerze nie polecam diesla jeśli ktoś nie jeździ naprawdę bardzo spokojnie.

Niedawno kupiłem Charade z sinikiem 1.3 i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Auto z 1991 roku ma przebieg 120 tys. Auto jest bardzo dynamiczne - 90KM przy wadze 850 kg robi swoje, ok 10s do 100km/h. Spalanie - najniższe wyszło mi na trasie 6,5 l, najwyższe to 10 l - w mieście i przy mocniejszym traktowaniu gazu. W trakcie ostatnich mrozów nie miałem żadnych problemów z odpaleniem (-20 w nocy i rano palił na dotyk). Silink ten podobno jest bardzo trwały - wytrzymuje przebiegi rzędu 400 tys. km. Polecam Charade z tym silnikiem.

A co do pytania na co zwracać uwagę przy kupnie. Hmm powiem z własnego doświadczenia którego nie mam za dużo. W dieslu sprawdź czy po zgaszeniu silnika nie słychać w zbiorniczku wyrównawczym od chłodnicy bulgotania. U mnie był to pierwszy objaw uciekającej kompresji.

Myślę że inni powiedzą coś więcej, mają więcej doświadczeń z naprawami tych aut oraz napiszą coś o innych wersjach, ja z innymi nie miałem do czynienia. Pozdro.

_________________
Charade 1.3 16v EFI


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01-03-2006, 19:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28-11-2004, 12:33
Posty: 89
Lokalizacja: Warszawa
Koroduja najczesciej tylne nadkola.

_________________
G100 1.0b CB-23 3d
gg: 94795


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-03-2006, 16:43 
dzięki za informacje
szczere zastanawiałem się nad 1,0 diesel.
Autem ma jeżdzić moja zona, generalnie po mieści i ciężkiej nogi to ona nie ma (czasami wyprzedza nas śmieciarlka... hehehe)

Jak ze spalaniem takiego silniczka ?

Aha ... Jak wygląda sprawa części ? Dostepność, czy sa zamienniki ?
Bo szczerze to na dielera daihatsu to nie trafiłem.

pzdr


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-03-2006, 16:55 
Aha..... jeszcze jedno......
Od którego roku wychodziły Charadki w "okrągłej budzie"?

(żonie się podoba)

pzdr


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-03-2006, 17:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Szczerze jakbym miał polecić to radziłbym poszukać TD bo jest lepszym silnikiem niż zwykły diesel (m.in. zrywniejszy). A jeśli szukasz informacji na temat charad to polecam Ci strone naszego klubowicza Amby http://www.amba1.republika.pl/ , a link do TD to http://republika.pl/amba1/2.html !! 8) To chyba tyle z mojej strony powinienes znależć tam wszystkie potrzebne informacje!!
Pozdro milego czytania!! :lol:

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-03-2006, 23:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27-02-2006, 15:17
Posty: 26
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno
Dawni dealerzy daihatsu zmienili piorka, np obecny dealer suzuki w Piasecznie :oops:
Jak dotad wszystkie czesci (eksploatacyjne) sa dostepne w sklepach mot. w w-wie, albo w sieci Japan Cars. Cenowo do zaakceptowania :D
Sa tez tansze (chyba zamienniki) np. na www.4cars.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03-03-2006, 09:22 
WIELKIE DZIEKI ZA INFO !!!

pzdr


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04-03-2006, 00:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10-03-2005, 15:27
Posty: 44
Lokalizacja: Lodz
ja jeżdze 1.0D i nie narzekam, choc moze to nie jest bolid.... to mozna sobie miedzy samochodami czasem pobrykac na trojpasmowce....no ale fakt ze przyspieszenie i predkosc max 120(bardzo wysilona) to nie sportowe osiagi... ale za to jest dziecinnie prosty w prowadzeniu, po prostu banał... a spalanie: mnie nie wziął w sumie wiecej niz 5,5 w zimie a na trasie w lecie załadowany z rowerami na dachu brał 4,7 wiec nie jest w sumie zle.... wybór nalezy do kupujacego 8)

_________________
calkiem czerwona :)) teraz juz dwie szaradki:)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL