forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 27-04-2024, 18:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ile Wam spala oleju ?
PostNapisane: 07-06-2011, 23:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28-12-2008, 17:52
Posty: 536
Lokalizacja: Miastko
Samochód: Daihatsu
Model: A101 / G100
Rok: 1991
Ja zawsze lałem mineralny. Dla aut z tamtych lat dzisiejszy mineralny olej 15W40 jakiejś przyzwoitej firmy to świetny wybór. Olej półsyntetyczne i syntetyczne mają oczywiście lepsze parametry, ale starsze silniki nie są w stanie "zrobić z nich użytku". Do CB23 daje Castrol GTX 15W40, a do HD Magnatec 15W40. Nie narzekam, choć przyznam szczerze że Castrola używam raczej z przyzwyczajenia i sentymentu :wink:. Jakbym miał bardziej wysilony i podłubany motor to pewnie lał bym Motul albo RoyalPurple, jakbym chciał ciąć koszty utrzymania na maksa to brał bym Elf z beczki :lol:

_________________
ObrazekObrazek
A101 '89 RIP
A101 '91 Szary [Self Aware]
G101 '89 RIP
G100 '92 Sold
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ile Wam spala oleju ?
PostNapisane: 08-06-2011, 00:08 
Offline

Dołączył(a): 08-02-2011, 22:13
Posty: 340
Lokalizacja: Rzeszów
Samochód: Daihatsu
Model: G203
Rok: 1995
Emejcz napisał(a):
że mineralny to syf i silnik na nim długo nie pociągnie,

aaa tam. nie słuchaj. benzyna 98 tez jest lepsza dla auta... tyle, że często tak długo przeleży w beczce pod stacją, ze muszą dolewać do niej świeżej 95 :lol: by to w ogóle sprzedać. i kupujesz potem "w dobrej cenie" ten roztwór rozpuszczalniko-parafino-etyliny95 żeby w ogóle poszedł :lol:
Emejcz napisał(a):
dodatkowo będąc gęstym i prowadzącym do utrudnionego rozruchu przy niskich temperaturach

Emejcz. moim poldkiem miałem rekord odpalenia, na gazie, w temp. -25 na lotosie mineralnym, albo selektolu (nie pamiętam)
a nissanem jeździłem jakieś 6 lat na mineralnym lotosie i palił na gazie bez najmniejszego problemu.
to są dopracowane silniki. japońskie. tu nie masz takich tarć, oporów. odpalisz na bank. chyba że se naciągniesz do oporu pasek od alternatora :lol:
gwarantuję Ci, ze odpalisz na bank.
Lupus o tym napisał. dzisiejsze mineralne, to nie to co selektol kiedyś. te oleje sa co najmniej o klasę wyższe,a i silniki lżej chodzą, są bardziej dopracowane.
także, jak będziesz odpalał z nogą na sprzęgle :lol: to na pewno zapali
Emejcz napisał(a):
Jednakże zastanawiam się, czy nie jest czasem tak, że ludzie próbują na siłę ze zwykłych wozików zrobić ferrari,

nie, nie ludzie (użytkownicy aut), tylko producenci. it's all about money...
droższy olej, większy zysk. daj se 10% marży od oleju za 40 dychy, a od tego za 100...
dlaczego na Litwie i Łotwie nie zatankujesz gazu w nocy? bo benzyne możesz zalać. a benzyna jest droższa, więc i marża bardziej kusi.

Emejcz napisał(a):
Odnośnie Charady, karty to tu nie ma, a tyle co wiem, to że poprzedni właściciel to dziadek ponad 70 letni który miał to auto od 98 roku

oooo, to ten nie palił z nogą na sprzęgle :lol: :lol: :lol:
a czasem i na wstecznym mógł palić
hehehe
pierwsze co - zmień sprzęgło. po dziadkach zawsz jest wytarte. 4 na 5 gaz i popuszczamy delikatnie sprzęgiełko ... hehehe
Emejcz napisał(a):
Potwierdzeniem tego jest fakt, że wszystkie naprawy próbował wykonywać sam

dobrze wróży :D
Emejcz napisał(a):
(do tej pory nie rozumiem jego niezwykłego zamiłowania do obklejania wszystkiego izolacją i topienia w jakichś żywicznych klejach, zdziwiłem się co nie miara jak okazało się, że nawet pompka od spryskiwaczy przednich, cała jest utopiona w jakimś kleju)

hahaha
a może on był pszczelarzem ?!?
i zalewał powoli wszystko żywicą, bo chciał zrobić dwuśladowy ul
hehehe
dobra, idę spać.

ps. lej mineralny. olej ma przede wszystkim smarować. mineralny to zadanie spełnia dostatecznie, jak na takie auto.

Lupus napisał(a):
jakbym chciał ciąć koszty utrzymania na maksa to brał bym Elf z beczki :lol:

albo Alande...
(odsprzedam litra, jak coś :mrgreen: )

_________________
High Enough // All She Wrote // Edge of Time


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ile Wam spala oleju ?
PostNapisane: 09-06-2011, 15:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-04-2011, 21:49
Posty: 156
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Daihatsu Charade
Model: G100 1.0
Rok: 1992
No zalałem Lotosa City mineralnego. Zobaczymy jak się to cudo będzie zachowywać i ile go wyparuje :P Razem z filtrem zalali mi nawet nie 2,5 litra a na bagnecie jest prawie maks, spodziewałem się, że wejdzie więcej.
Patrząc po tej smole która wyleciała, to chyba ktoś spóźniał się z wymianami... :D

_________________
Rejestrujcie się na nowe forum Daihatsu:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ile Wam spala oleju ?
PostNapisane: 09-06-2011, 19:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21-03-2006, 18:53
Posty: 567
Lokalizacja: Miedzychod
Samochód: Charade
Model: G102 , G10
Rok: 92
olej ma być czarny jeśli po 10 tys przy wymianie masz czysty olej to raczej coś jest nie tak z tym olejem

_________________
Jakub P.


Dzonson napisał(a):
Ja jeszcze nigdy nie byłem na stacji kontroli pojazdów :D A i vectra i charade zawsze ma podbity przegląd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ile Wam spala oleju ?
PostNapisane: 10-06-2011, 07:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19-04-2009, 16:44
Posty: 836
Lokalizacja: biały-stok
Samochód: 3 x charade
Model: GTti
Rok: 90
czarny? - chyba w dieslu;
jak zalałeś lotosa city to już po silniku :(

_________________
Słucham MONOPOL jak jadę samochodem-Piter.
Jeśli nie możesz czegoś naprawić młotkiem,widocznie usterka tkwi w elektryce.
>> Nie rozmawiaj z idiotą ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a pózniej pokona doświadczeniem <<


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ile Wam spala oleju ?
PostNapisane: 10-06-2011, 08:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21-03-2006, 18:53
Posty: 567
Lokalizacja: Miedzychod
Samochód: Charade
Model: G102 , G10
Rok: 92
dlaczego juz po silniku?
no fakt jakością nie grzeszy...

_________________
Jakub P.


Dzonson napisał(a):
Ja jeszcze nigdy nie byłem na stacji kontroli pojazdów :D A i vectra i charade zawsze ma podbity przegląd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ile Wam spala oleju ?
PostNapisane: 10-06-2011, 10:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-04-2011, 21:49
Posty: 156
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Daihatsu Charade
Model: G100 1.0
Rok: 1992
Klasa jakości jest niska fakt, jednakże jest najwyższa z pośród sugerowanych w instrukcji Charady, wyższych klas wtedy zapewne nie było, dlatego też nie sądzę aby silnik miał sobie nie poradzić. Jak go wymienię po 8-10 tyś. to nie sądzę aby miały być problemy. Kumple jeżdżą na Lotosach i sobie cenią, stosunek jakość/cena wypada bardzo dobrze. Jak nie będzie go pił, to następnym razem przejdę pewnie na coś ciut lepszego :P

_________________
Rejestrujcie się na nowe forum Daihatsu:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ile Wam spala oleju ?
PostNapisane: 10-06-2011, 12:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31-08-2010, 16:58
Posty: 616
Lokalizacja: Gdynia
Samochód: DAIHATSU
Model: CHARADE G100
Rok: 1992
Ja mam zalany właśnie lotos City gdzie według API ma bodajże SG

Raz przezprzypadek poszedł o API SL to dosłownie wciągał olej na oczach.

Ja trzymam się CITY bo tak miało być i tyle :p

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ile Wam spala oleju ?
PostNapisane: 10-06-2011, 13:27 
Offline

Dołączył(a): 08-02-2011, 22:13
Posty: 340
Lokalizacja: Rzeszów
Samochód: Daihatsu
Model: G203
Rok: 1995
troche danych. zacząłem lać lotosa mineralnego 15w40 do nissana jak go kupiłem i miał 176tysięcy nabite i 13 czy 14 lat na karku. jeździłem na tym oleju aż do sprzedaży auta. na liczniku wzrosło do 246tk. zrobiłem więc 70tk (przez około 6 lat jazdy) na lotosie mineralnym i przez ten okres ani grama oleju od wymiany do wymiany nie dolewałem, a stan się trzymał. nie brał oleju w ogóle. przy czym te 70 tk zrobiłem na gazie, no może 69 i pół, bo gaz montowałem zaraz po kupnie.
auto do tej pory nie bierze oleju, bo z nowym właścicielem mam kontakt. on dalej leje to co ja, czyli lotosa mineralnego, najzwyklejszego. żadne wynalazki do gazu. silnik tez był 16v, czyli teoretycznie powinien lubić wciągnąć co nieco oleju przy tym przebiegu, a jednak.
wniosek. jak silnik ma brać olej, to weźmie. nie ważne czy 16v, nie ważne jaki przebieg, nie ważne czy zalejesz mega drogi, czy średni olej.
najgorszego nigdy nie ma co lać, chyba że bierze b.dużo, a nie chcesz robić, to wtedy możesz se taką alande lać :lol:
a lotos wcale nie jest taki zły. na to wskazują moje doświadczenia. jakby był, to bym nie doszedł bez brania oleju z poziomu 176 na 246 tysięcy km nissanem

_________________
High Enough // All She Wrote // Edge of Time


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ile Wam spala oleju ?
PostNapisane: 10-06-2011, 15:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19-04-2009, 16:44
Posty: 836
Lokalizacja: biały-stok
Samochód: 3 x charade
Model: GTti
Rok: 90
lotos mineralny tak a lotos city mineral nie bo to chyba odpad z produkcji;
zobacz aprobatę producentów aut obu tych olei;ulotka lotosa;
city b.słabe ciśnienie,problematyczne smarowanie i panewki lecą i nie jest to tylko moja opinia;

_________________
Słucham MONOPOL jak jadę samochodem-Piter.
Jeśli nie możesz czegoś naprawić młotkiem,widocznie usterka tkwi w elektryce.
>> Nie rozmawiaj z idiotą ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a pózniej pokona doświadczeniem <<


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL