forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 27-04-2024, 23:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: polerowanie
PostNapisane: 26-04-2011, 10:53 
Offline

Dołączył(a): 08-02-2011, 22:13
Posty: 340
Lokalizacja: Rzeszów
Samochód: Daihatsu
Model: G203
Rok: 1995
jakie kto ma doświadczenia, wskazówki z tematu tytułowego.
z chęcią bym się poduczył, bo myślałem, że co nieco wiem, a jednak chyba nie.
w sobotę wziąłem się za polerowanie mojej fury. wymyłem ją oczywiście, potem poczekałem aż wyschnie - może niepotrzebnie - i wziąłem się za polerowanie.
pasta farecla g3 za pośrednictwem szmatki na furę z dodatkiem wody na szmatce, żeby lepiej rozmazać i badziewna polerka z leklerka za 7 dych i ogień.
od razu pojadę po tej polerce. coś mi w niej nie pasi - chyba ?!?
mianowicie, jak się kręci, to jeszcze wchodzi w drgania, jakby specjalnie nie była wyważona. pewnie tak ma być, ale nie wydaje mi się, że to pomaga, tym bardziej że rękami potem trzęsie jak alkoholika z 20 letnim stażem.
wcześniej używałem wiertarki z dokupioną końcówką do polerki. ona kręciła się równiusieńko, bez żadnych drgań, bez żadnych "ósemek" i chyba lepiej mi to polerowało ? tym bardziej, że w wiertarce w zależności od docisku "spustu" regulowałem sobie płynnie szybkość obrotów, a tu mam tylko guzik on/off. nie mam żadnych regulacji. w instrukcji pisze, że coś koło 3tyś obr./min. ma to mieć.
no nie jestem zadowolony z efektu. orobiłem się jak głupek a efekt... taki se.
zastanawiam się, czy nie za mało wody dodawałem - bo zapomniałem se spryskiwacza. wiem, że farecla g3 niby wyjątkowo lubi dużo wody. może to to zrobiło robotę ? tyle, że ja już ją wcześniej miałem okazję wykorzystywać, na nissanie, i polerowałem wtedy właśnie wiertarką z nakładką. z tego co kojarzę, aż tak strasznie z wodą nie szalałem.
nissan był czarny, czy kolor ma znaczenie ? nie wiem. daihatsu w każdym razie jest czerwone.
jak se poczytałem w święta w necie, to w ogóle mnie zaskoczyli teorią, że polerować można dopiero po paru dniach, a jedni, ze nawet miesiącu (?) od malowania. czy tak długo twardnieje farba?
ja se psiknąłem śprejem tu i tam, ja podeschło podtarłem papierkiem wodnym... i potem polerowałem. wszystko w jednym dniu sie odbywało. kiedyś tak robiłem i jakoś się dało wypolerowac (nissana).
oczywiście nakładkę mam miękką, z jakiegoś barana zdartą chyba, no i kolor aktualnej fury czerwony, a więc lubi polerowanie, bo płowieje szybko.
jak ma ktoś jakieś rady...

_________________
High Enough // All She Wrote // Edge of Time


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: polerowanie
PostNapisane: 26-04-2011, 11:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21-03-2006, 18:53
Posty: 567
Lokalizacja: Miedzychod
Samochód: Charade
Model: G102 , G10
Rok: 92
zedrzyj lakier, zrób se rosta

Obrazek

_________________
Jakub P.


Dzonson napisał(a):
Ja jeszcze nigdy nie byłem na stacji kontroli pojazdów :D A i vectra i charade zawsze ma podbity przegląd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: polerowanie
PostNapisane: 26-04-2011, 13:09 
Offline

Dołączył(a): 08-02-2011, 22:13
Posty: 340
Lokalizacja: Rzeszów
Samochód: Daihatsu
Model: G203
Rok: 1995
to koło z taczki prawie za zapasówke może robić :lol:

_________________
High Enough // All She Wrote // Edge of Time


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL