forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 06-10-2024, 00:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: uszczelka pod glowica czy peknieta glowica..
PostNapisane: 16-03-2009, 16:49 
Offline

Dołączył(a): 16-03-2009, 15:50
Posty: 2
Lokalizacja: Koronowo
witam, posiadam charade 1.0 benzyna z silnikiem cb 23. mam od samego poczatku z nia problem, mianowicie poprzedni wlasciciel zmienil platynki i nie bylo na nich przerwy ustawionej takze z ledwoscia jezdzila i sie cholernie grzala.. ustawilem przerwe, zmienilem niedzialajacy termostat, ale teraz mam problem z gotujaca sie woda i skaczaca temperatura. Mianowicie silniczek chodzi rowno ladnie odpala, jade w trasie okolo 90km/h temperatura waha sie w okolicach polowy skali, kiedy zatrzymam sie chociaz na 2 minutki momentalnie rosnie w gore, ostatnio nawet mam takie dziwne objawy ze wypycha wode z chlodnicy do zbiorniczka przelewowego i z niego na zewnatrz. jak otworze korek chlodnicy widac jak woda babluje, a jak jest wody mniej to widac wydostajacy sie z chlodnicy "dymek".
Mysle ze poprzedni wlasciciel jezdzac bez przerwy na platynkach mogl ja troche przekzac i widocznie pekla uszczelka.. co co tym sadzicie? dodam jeszcze ze olej jest czysty nie pieni sie i takze do plynu nie dostaje sie woda z chlodnicy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-04-2009, 14:22 
Offline

Dołączył(a): 02-04-2009, 07:32
Posty: 4
Uszczelka, od tego zacznij. Jak się bardzo gotuje na postoju, to niedobrze. Ewentualnie termostat - sprawdź, czy ten nowy się na 100% otwiera. Ja miałem kiedyś takie cuda jak wymieniłem termostat, a dalej wywalało płyn - okazało się że nowy jest prawie taki sam jak stary - prawie...
Po aplikacji właściwego problemy się skończyły. Auto co prawda inne, ale zasada działania układu chłodzenia jest taka sama :)
No i jeszcze jedna sprawa - może jest zapowietrzony, któryś wężyk łapie powietrze i stąd problem, albo jest zapchany któryś przewód i nie jest drożny...
ale ale - każdy warsztat ma takie cudo do sprawdzania uszczelek pod głowicą - wkładają zamiast korka wyrównawczego i auto chodzi - jak się zmieni kolor płynu to wina uszczelki. Szybko, bez eksperymentów i rozwiewa wątpliwości.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: uszczelka pod glowica czy peknieta glowica..
PostNapisane: 06-04-2009, 22:16 
Offline

Dołączył(a): 16-03-2009, 15:50
Posty: 2
Lokalizacja: Koronowo
juz zrobilem, wine jednak miala uszczelka, po wymianie juz nie wywala wody na zewnatrz. tak jak pisales kolor płynu po niewielkiem czasie zmienial kolor na taki ciemny, teraz po zrobieniu uszczelki wlalem nowy plyn jest normalny kolor, wody nie wypycha temat do zamkniecia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL