forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 03-10-2024, 04:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Alternator i jego bolączka :(
PostNapisane: 05-02-2009, 00:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-04-2006, 23:18
Posty: 101
Witam

Mam pytanko odnośnie altka i tego całego regulatora napięcia czy czegoś takiego (przykręcone po środku komory silnika pod przednią szybą) - no ogólnie ŁADOWANIE AKUMULATORA

Po kapitalnym remoncie silnika postanowiłem jeszcze wymienić alternator i ten regulator na nowe - puk 450zł ale mam. Sprzęt był załatwiany w Łomiankach w firmie "Bendix" specjalizującej się tylko w rozrusznikach i alternatorach. Było dobrze przez 2 miesiące - ładowanie na poziomie 13,9V. Jednak po tych dwóch miesiącach to ładowanie spadło do 12,4V. Podłączałem z ojcem ten stary regulator i nic się nie zmieniało więc padło na altek. Możliwe jest że padł po dwóch miesiącach pracy?? Jaki aku do 1,0D?? - ja mam 74Aha, Czy jest tam coś co mogło paść i jest przyczyną tego że aku nie jest ładowany??

Pomóżcie bo nie chce jechać do tego sklepu i się wykłucać o coś co może być dobre....

Auto to Dieselek 1,0 z 91 roku :D

_________________
G100 1.0D 5-drzwiowy

Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-02-2009, 20:44 
Offline

Dołączył(a): 06-02-2008, 20:35
Posty: 68
Lokalizacja: Głogów
hey
ja mialem 65 ah i dzialalo dobrze.Ladowanie bylo na poziomie 14.4-14.6
a przed remontem miales taki sam akumulator?wtedy bylo ok?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-02-2009, 21:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04-09-2007, 19:07
Posty: 208
Lokalizacja: Warszawa
Jesli nie regulator napiecia to stawialbym jednak na elementy alternatora choc przyznam ze na budowie Charadowskiego sie nie znam - nigdy nie mialem z nim problemow.
Przy tych pieniazkach ktore wydales pojechalbym swobodnie zareklamowac robocizne.
Za same pomiary nie powinni cie nic skasowac.
W duzo drozszym "elektryczno-elektronicznie" 3,0 Dieslu ze skomplikowanym alternatorem za nowy (zamiennik) z 12 miesieczna gwarancja zaplacilem niewiele wiecej niz ty.

Dodam ze w W-wie mimo iz firm zajmujacych sie tym tematem jest sporo to od lat korzystam z jednego warsztatu (na Zamoyskiego) .

_________________
E46 3,0 , GTTi FaN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-02-2009, 23:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-04-2006, 23:18
Posty: 101
No ja właśnie od zawsze korzystam z usług tej firmy "Bendix" w Łomiankach i nigdy mnie nie zawiedli - rozrusznik i altek do merca 207, rozrusznik do omegi którą jeżdżę no i teraz zrobili altek do daihatsu i niestety - pierwszy błąd....

Jutro ojczulek jedzie oddać im ten altek, oni go sprawdzą na miejscu i jak będzie coś nie halo to dadzą drugi - przynajmniej tak twierdził gość przez telefon :)

_________________
G100 1.0D 5-drzwiowy

Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.....


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL