forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 15-05-2024, 18:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: rdza
PostNapisane: 17-06-2008, 13:35 
Offline

Dołączył(a): 04-03-2008, 20:59
Posty: 102
Lokalizacja: Radlin
bardzo czesto mi bierze korozja nadkola i miałem juz pare razy auta u lakiernika ale nic nie pomaga co dwa lata to samo :( wie ktos co zrobic z zadnimi nadkolami.??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17-06-2008, 16:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2008, 15:24
Posty: 470
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Charade
Model: g10, g100
Rok: 1983
aby usunąć rdze musisz zeskrobac lakier w miejscu rdzy i troche dalej bo dam glowe ze rdza wyszla kawalek dalej ,nastepnie szlifuj to miejsce rdzy szlifierka lub recznie :).jesli zeszlifujesz rdze na wylot to nie martw sie :).Jeszcze mozesz przemyc to miejsce specjalnym silnym odrdzewiaczem, w celu wypelnienia tych dziur polecam specjalną żywice z włukienkami.Nastepnie jak wyschnie nałóż szpachle. Aby zrównać szpachle samochodową kup specjalny zielony papier scierny wodny(bo lepiej szlifowac na mokro) i zetrztyj nadmiar szpachli i zrównaj go z lakierem :).Nastepnie jak juz wszystko bedzie oki to farba podkladowa i pozniej juz farba pod kolor :)

_________________
_________________
Daihatsu Charade G10
Daihatsu Charade G100
BMW e36 318 touring

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: rdza
PostNapisane: 17-06-2008, 17:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
NoName napisał(a):
bardzo czesto mi bierze korozja nadkola i miałem juz pare razy auta u lakiernika ale nic nie pomaga co dwa lata to samo :( wie ktos co zrobic z zadnimi nadkolami.??


Jedyna rada, wyciąć starą blachę i blacharz(malarz, rzeźbiarz) nie zrobi ładne nowe nadkole.

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rdza
PostNapisane: 17-06-2008, 21:48 
Offline

Dołączył(a): 04-03-2008, 20:59
Posty: 102
Lokalizacja: Radlin
ja myslałem zeby zrobic nadkola okragłe ale niewiem jak by to wyglądało


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18-06-2008, 08:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Okragle nadkola wygladaja bombowo (bynbajmniej dla mnie)
Tu masz foto jak to wyglada

Obrazek

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18-06-2008, 08:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-04-2006, 12:21
Posty: 661
Lokalizacja: Jasło
Martini, zawsze jesteś w stanie mnie zadziwić, przeszukiwałem nie raz neta ale nie trafiłem na to zdjęcie,

G10X wygląda znakomicie z okrągłymi nadkolami, 2 kolorki dodają jej o wiele nowocześniejszy styl :)

_________________
Poprzednio:
DAIHATSU Charade G12 1,0 CS
DAIHATSU Charade G201 GTI 1,6 16V
Aktualnie:
Honda Civic Sedan 2001

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18-06-2008, 09:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Elllo Stiq !!!
Nie ma sie co dziwic ja w swojej G100 wszystko robilem aby bardziej podkreslic jej walorki .Niejeddnym sie to niepodobalo ale mnie sie podobalo.Gdybym mial czas to napewno bym sobie takie nadola zafundowal.Ale kto wie moze jeszcze kiedys osiagne swoje zamiary bo chyba bede mial spowrotem moja charade .A wtedy sie nia pobawie .Zdjec mam mnostwo bo szukalem roznych concepcji .
Charade G100 to autko ktore nadaje sie pod roznego rodzaju przerobki jeszcze sie niespotkalem z takim modelem w ktorym tyle mozna by bylo zrobic.Przykladem jest moje g203 w ktorym nie widze zadnego bodykit'u.On Sam w sobie jest juz ladny,przeciwienstwem jest G200 w ktorym mozna sie jeszcze duzo pobawic lecz w seryjnym wygladzie tesh slicznie wyglada. Ma ktos moze dokladke zderzaka z G200 Gti?? Kupilbym sobie takowa

Pozdrawiam

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-06-2008, 14:26 
Offline

Dołączył(a): 04-03-2008, 20:59
Posty: 102
Lokalizacja: Radlin
bede wycinał nadkola i zderzaki robił bo mam znajomego co robi body kit za bardzo małą cene


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23-06-2008, 21:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24-09-2006, 20:55
Posty: 19
Lokalizacja: Okolice Nowego Sącza
Ja też sweko czasu miałem problem z korozją na tyle, szczególnie rdzewiec zaczęły miejsca koło kielichów tylnego zawieszenia po obu stronach. Pojechałem do wójka blacharza, przeszlifowalismy lekko (okazało się że rdza jeszcze na wylot nie przeszła), konserwacja olejem pełzającym, do tego zakupiłem nadkola plastikowe ( 95 zł / 2 szt.) i śmigam po dziś dzien :D Lepszego wyjścia nie widzę ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL