forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 10-10-2024, 19:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: szersze gumy :]
PostNapisane: 11-12-2006, 12:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
Moja mała dostała dziś w prezencie kapcie 195/55 r15 na felgach z passata (co z tego że niemieckie wzor mi się podobał :lol: ) o szerokości 6 cali Et 38 - jak obstawiacie będa obcierać czy nie? martwię się głownie o tył, Mazi z tego co pamiętam też miał szersze kapcie ale o niższym profilu tzn 45 -co o tym sądzicie?

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11-12-2006, 12:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-09-2006, 21:03
Posty: 139
Lokalizacja: Gdańsk
pokaż jakies zdjecia!

_________________
BOOST IS BEST, SCREW THE REST!
2xGTti


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11-12-2006, 12:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
Obrazek

w planach napewno usuniecie dekielka ze srodka i malowanie na ciemny grafitowy metalik - ładnie się powinno przezentować do czerwonego lakierku

albo polerka :wink:

są to fabryczne alumy z passata b3 g60 synchro - czyli 4x4 z turbinka -sądzę że nie powinny być tak miękkie jak włoskie 200pln szt ;]

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11-12-2006, 16:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
cholera , ja chyba ET mialem to samo !!(tak mi sie cos kojarzy) wiec jesli to samo ET to opona wejdzie spokojnie , jeździlem chwile 205/50r15 - obcierało o amorki(tył) :) ale pamiętaj o błotniku ..... bo potnieszs opone ... a szkoda , a o przódd sie wogole nie martw .... jak zalozysz ....... przejedz sie chwile ...... zobacz czy nie obciera .... później zatrzymaj sie .. skrec kola na maxa w prawo bądź lewo ..... wyjdz z auta .... podejdz od przodu patrzac na Opone ( mniaaaami ) teraz idz na tyl .... z daleka ..... patrzysz a co widzisz ?? piekne szerokie kapciuszki :)


p.s uwazaj po deszczu bo na zwyklej benzynowce 1.0 zamknolem licznik na koleinach ....... mimo iż realnie jechalem 70 :)

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11-12-2006, 18:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-09-2004, 09:49
Posty: 667
Lokalizacja: Wołów - Wrocław
Obstawiam że nie będzie obcierać , a jesli juz to bardzo delikatnie - problem jest z 7 calowymi felami - ja musiałem mocno zaklepać i najwężesze oponki jakie się dało dać (175/55) ale 185/55 też wejdą

_________________
Było :( G100 CB80,CB90,CB23,CL11,CL61 & upgrade G102 HD-E
S14 SR20DET - E34 M50 & E38 M52 -ZX7R
G-Works Automechanika-Lakiernictwo Wrocław tel. 605-853-918 a o charadkach wiemy wszystko
http://www.amba1.republika.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11-12-2006, 23:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
ja myślałem nad tymi 175 ze smarta no ale cholernie drogie :( zostane przy tym co mam :] tylko musze znalez chwile zeby je dopiescic wizualnie, jak w sobote znajde chwile to zaloze je na auto i porobie fotki 8)

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14-12-2006, 10:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
z utesknieniem czekam na fotki, bo osobiscie dla mnie takie aluXy sa zbyt masywne do charadki, mi pasuja albo kierunkowe 5cio ramienne (ostatnio widzialem na civic starszej takie).

a moze chodzi o t ze ja po prostu nie lubie alusow podobnych do kolpakow :P alu to alu i musi byc widoczna szczeka hamulca :D pozdro

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14-12-2006, 10:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
DeeJaayAngel napisał(a):

a moze chodzi o t ze ja po prostu nie lubie alusow podobnych do kolpakow :P alu to alu i musi byc widoczna szczeka hamulca :D pozdro




Jesli juz to Tarcza ..... a jeśli chodzi o ścisłość to klocek hamulcowy ....

na tyle masz bebny a w nich te twoje nieszczesne szczeki .... tak ze szczek nie widac

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14-12-2006, 11:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
ale mi chodzi o przod :P i ja chce widziec szczeki bo tarcze zeby byly warte ogladania to trzeba by jakies konkrtne pozakladac, czyli tesh wchodzilaby w gre zmiana szczek, tylko po co ?? przeciez nie mam pod maska 3 litrow zebym musial miec wentylowane tarcze :P nasze potwory same sie spokojnie zatrzymuja.

Co mi sie nie podoba, ze czasem jak sie hamuje(mam waskie opony 135) to potrafia sie slizgac :/ nie jestem do takiej reakcji kol przyzwyczajony i nie hamuje sposobem "pedal do podlogi". mam nadzieje ze jak szersze kapcie zaloze to ten problem zazegnam :roll:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14-12-2006, 11:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
DeeJaayAngel napisał(a):
ale mi chodzi o przod :P i ja chce widziec szczeki bo tarcze zeby byly warte ogladania to trzeba by jakies konkrtne pozakladac, czyli tesh wchodzilaby w gre zmiana szczek, tylko po co ?? przeciez nie mam pod maska 3 litrow zebym musial miec wentylowane tarcze :P nasze potwory same sie spokojnie zatrzymuja.

Co mi sie nie podoba, ze czasem jak sie hamuje(mam waskie opony 135) to potrafia sie slizgac :/ nie jestem do takiej reakcji kol przyzwyczajony i nie hamuje sposobem "pedal do podlogi". mam nadzieje ze jak szersze kapcie zaloze to ten problem zazegnam :roll:



Hallo prosze pana - ty masz na przodzie Tarcze + klocki a na tyle bebny + szczeki :) a tarcze wentylowane to nie musisz miec 3l ... Charada GTti ma przód wentylowane a na tyle tarcze

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14-12-2006, 15:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
Cytuj:
z utesknieniem czekam na fotki, bo osobiscie dla mnie takie aluXy sa zbyt masywne do charadki, mi pasuja albo kierunkowe 5cio ramienne (ostatnio widzialem na civic starszej takie).

a moze chodzi o t ze ja po prostu nie lubie alusow podobnych do kolpakow alu to alu i musi byc widoczna szczeka hamulca pozdro


też wolałbym alumy tzw turbinki o cieniutkich metalowych paseczkach ale;

-niestety tanie felgi (za 300 pln szt) łatwo pokrzywić bo są miekkie a porzadne twarde felgi to od 700 pln szt :( o magnezówkach nie wspominam...
-felgi które mam to jedne z twardszych montowanych seryjnie - były w passacie g60 ( taki z kompresorem) 4x4 -wiec wersja topowa, równie twarde felgi to np z golfa pirell, albo z peugeota 205 gti (ale tu rozstaw śrub nie pasuje)
- najważniejsze kupiełem je za 230 pln z 4 szt oponek letnich firestona 195/55r15 bieżnik 5-6mm - przyjechały w aucie z niemiec a koles potrzebował kasę na święta :wink:

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14-12-2006, 16:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
no przyznam ze ci sie udalo, zobaczymy z reszta jaki bedzie efekt jak je pomalujesz i zalozysz :D kto wie, moze uda ci sie mnie przekonac do takich felg :D :roll:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15-12-2006, 22:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podobno fabryczne z gtti sa nie do zakatowania :lol: Ja tam mam na lato stalowe mattigi 13" w 7" szerokości i chociaż tarcz nie widać to i tak prezentują sie rewelacyjnie, i mocne też na pewno są, w końcu to stal :wink:

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23-12-2006, 14:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
wreszcie znalazłem chwile na przekładkę, zdjecia poniżej...same felgi prezentuja sie ładnie, ale pewnie czeka je malowanko, problem jest z oponkami ponieważ felgi maja et 35 a nie 38 i od strony amora jest wszystko ok ale od strony karoserii nawet klepanie rantów (chyba) nie pomoże - bedzie zmiana gum na mniejsze albo wogole zmiana felg.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23-12-2006, 14:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
no ale weszły ... wiec w czym problem ?? ocieraja o błotnik ?? jesli tak to zaklep rancik ... kto jak kto ale ty powinienes zdawac sobie sprawe ze zaklepanie 1cm ranciika powinno dać duzo ... i nie powinno obcierac ... ( jesli ciutke teraz obciera) ....

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL