forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 07-10-2024, 00:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Obroty
PostNapisane: 19-09-2007, 20:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12-06-2007, 09:35
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
Czy to normalne że moje autko od włączenia jakieś 10-15 min trzyma ok 1500 obr/min? I dopiero później obniża je?

Obstawiam że to ssanie, ale nawet jak jest ciepło?:? Jakieś propozycje?

_________________
Jestem egoistką, jestem marudna i kapryśna, kłótliwa, problemowa, rozpieszczona... Więc nie bierzcie wszystkiego co pisze do serca...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19-09-2007, 23:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02-02-2006, 23:10
Posty: 97
Lokalizacja: Mojęcice k.Wołowa
Heh tak jest to zupelnie normalne gdyz zapewne masz wtryskowa charadke wiec masz automatyczne ssanie "-D

_________________
Live to ride - Ride to live
Honda Jc20 Gold Alcast ver. Open
Kawasaki Zx6r...rozbita:< ale na wiosne Zx9r... bedzie sie dzialo...
Co ty wiesz o zapierdalaniu...??? Ty stara dupa jestes:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20-09-2007, 00:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-01-2006, 13:36
Posty: 1253
Lokalizacja: Bydgoszcz
To normalne Gosiu. Aby przyspieszyć nagrzewanie autka wyłącz ogrzewanie w środku.
Charadki nie mają przepływomierza by trzymać od odpalenia obroty na poziomie 800rpm. Zastąpiono go na inny sposób - przepuszcza się powietrze w dolot. Na zimnym silniku i w zimnym powietrzu podwyższone obroty do około 1500-1700 utrzymają się nawet i 10-15 minut. Inna sprawa - ciśnienie oleju - jak masz mało oleju (minimum) to komp automatycznie podnosi obroty by utrzymać ciśnienie powyżej minimalnego wymaganego by silnik się nie zatarł. Kontrolka oleju zgaśnie po odpaleniu, ale to nie znaczy, że komp nie kontroluje jego ciśnienia ! Robi się chłodniej - obroty będą wyższe po odpaleniu - to normalka !. Nie zasłaniaj tylko chłodnicy kartonem !!! Tak się nie robi bo ci się zagotuje charada i będzie trzeba robić uszczelkę pod głowicą :( !!! Sprawny termostat i nie potrzeba zasłaniać.

_________________
dawno temu : Hyundai Pony GLS 1.5 82KM
dawniej : Daihatsu Charade G200 1.3 84KM
nie tak dawno : Audi 80 Avant 2.0 90KM
przed chwilą : Fiat Doblo 2010 Maxi Combi 1.6 MultiJet 105KM (290Nm)
teraz : Mitsubishi L200 Invite+ DoubleCab 2.5 DiD 136KM (390Nm)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20-09-2007, 09:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12-06-2007, 09:35
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
Dzięki wielkie, sądziłam po prostu że coś nie tak z automatycznym ssaniem jest. Ale skoro tak to looz :) Jakoś na dniach jedziemy wymienić cały olej więc doleje się go więcej i zobaczę czy jest lepiej, bo mam go na słowo honoru :P A termostat jest sprawny w 100% aż miło, ciepełko normalnie jak w Hiszpanii :P

_________________
Jestem egoistką, jestem marudna i kapryśna, kłótliwa, problemowa, rozpieszczona... Więc nie bierzcie wszystkiego co pisze do serca...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20-09-2007, 11:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14-05-2007, 13:06
Posty: 651
Lokalizacja: Ostrzeszów
Samochód: Hyundai Sonata
Model: EF 2.5l V6 170KM
Rok: 2000
Hej! Gosiu.
Cały czas przypominam tobie podczas naszych prywatnych dyskusji że olej już powinnaś wymienić z jakiś miesiąc temu.
Wymień go jak najszybciej. Z tym nie ma żartów. Lepiej wydać te 140zł na olej i filtr niż potem dużo więcej na remont.
Olej na jakim jeździłem to Castrol GTX Magnatec 10w40 półsyntetyczny.

Pozdrawiam

_________________
Daihatsu Charade 1,3l 84KM 16v & Hyundai Sonata EF 2,5l V6 170KM 24v
Obrazek
HYUNDAI OSTRZESZÓW TEAM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20-09-2007, 11:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12-06-2007, 09:35
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
Sama mam go sobie wymienić? Warszawa to nie jakaś wiocha gdzie jest 5 aut na krzyż, a mój mechanik nie ma czasu. Więc wiem co mam robić.

_________________
Jestem egoistką, jestem marudna i kapryśna, kłótliwa, problemowa, rozpieszczona... Więc nie bierzcie wszystkiego co pisze do serca...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20-09-2007, 11:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-01-2006, 13:36
Posty: 1253
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dziewczyno... przestaję cię lubić :( Szarpiesz się z tą charadką zamiast ją pokochać... Nie dajesz jej szans na długi żywot takim traktowaniem ;(
Czemu jadąc z Wawy nie podjedziesz ? Wymienię ci olej na poczekaniu w przeciągu 30 minut max :) Kup tylko filterek FILTRON OP564 (lub zamiennik) - ja dałem 18,00 zl, olej 100,00 zł pełen synth - tańsza opcja niż remont silnika !

_________________
dawno temu : Hyundai Pony GLS 1.5 82KM
dawniej : Daihatsu Charade G200 1.3 84KM
nie tak dawno : Audi 80 Avant 2.0 90KM
przed chwilą : Fiat Doblo 2010 Maxi Combi 1.6 MultiJet 105KM (290Nm)
teraz : Mitsubishi L200 Invite+ DoubleCab 2.5 DiD 136KM (390Nm)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20-09-2007, 12:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12-06-2007, 09:35
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
Drook, nie musisz mnie lubić. Ale ja sama nie wymienię oleju, a mój facet jak jest na NOC w domu to się cieszę. A nie pojadę do byle kogo by mi spierdzielił coś, tak jak to zrobili w lanci. Dlatego czekam cierpliwie po 1 na kasę, bo mam 20 zł w portfelu, a po drugie by mechanik znalazł trochę czasu i bym ja w tym czasie miała czas - bo sorry od 7 jestem na praktykach od 2ch tygodni średnio ok 12-13 mam egzamin do 15, a o 16 -21 jestem w pracy, powiedz mi KIEDY mam to zrobić?

Chcesz spoko, w przyszły piątek jadę do piły. Będę w Bydgoszczy pewnie ok 21-22. Chętny na wymianę? Bo ja bardzo. Jednak wolę przed podróżą to zrobić.

Poza tym gdybym sama nie wpadła na to że się wymienia olej i nie zapytała Jerzego to nadal bym żyła w nieświadomości że MUSZĘ wymienić olej.

_________________
Jestem egoistką, jestem marudna i kapryśna, kłótliwa, problemowa, rozpieszczona... Więc nie bierzcie wszystkiego co pisze do serca...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20-09-2007, 12:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-01-2006, 13:36
Posty: 1253
Lokalizacja: Bydgoszcz
Zasada numer 1 przy nabyciu auta !!!
Wymieniamy rozrząd, olej silnika, filtr oleju, filtr powietrza i sprawdzamy (wymieniamy) hamulce !!! Ile ty z tych rzeczy zrobiłaś ?

_________________
dawno temu : Hyundai Pony GLS 1.5 82KM
dawniej : Daihatsu Charade G200 1.3 84KM
nie tak dawno : Audi 80 Avant 2.0 90KM
przed chwilą : Fiat Doblo 2010 Maxi Combi 1.6 MultiJet 105KM (290Nm)
teraz : Mitsubishi L200 Invite+ DoubleCab 2.5 DiD 136KM (390Nm)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20-09-2007, 12:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14-05-2007, 13:06
Posty: 651
Lokalizacja: Ostrzeszów
Samochód: Hyundai Sonata
Model: EF 2.5l V6 170KM
Rok: 2000
Oj Gosiu!
Żałuje ze nie miałem dyktafonu, gdy rozmawialiśmy podczas sprzedaży - kupna tego auta!
Udowodnił bym wszystko! O wszystkim cię poinformowałem! A i w między czasie podczas naszych rozmów prywatnych na forum informowałem na bieżąco że zbliża się / minął okres wymiany oleju.

Wydaje mi się ze byłaś przyzwyczajona do innej klasy aut, a charada okazała się całkiem innym autem. Stąd te wszystkie problemy.

Nie mów mi że wymiana oleju to taka ciężka praca że w Warszawie nie są w stanie go w ciągu 30 min wymienić! (Chociaż patrząc na nasz rząd i co tam się wyrabia jestem skłonny w to uwierzyć.) :lol: :roll:
To co mają zrobić mechanicy, w tak jak nazwałaś Wiochach, gdzie poprawka jest około 20 000tyś aut i ok 10 warsztatów samochodowych (przynajmniej u mnie).
To jest po prostu taka wymówka.

Sorry ale twój Facet chyba znajdzie dla ciebie chwilkę czasu i wymieni olej sam.
Z pewnością wie jak to się robi!

Osobiście sam wymieniam ole w Autach w całej rodzinie i naprawdę nie jest to takie trudne.

Auto sprzedałem! I za przeproszeniem gówno mnie powinny obchodzić jego dalsze losy!
Ale zawsze starałem się tobie pomóc, nawet puściłem w nie pamięć pretensje i oszczerstwa że auto mogło być kradzione!

Wiec pożycz kasę od Faceta i zasuwaj wymienić olej!
Bardzo cię o to proszę!

_________________
Daihatsu Charade 1,3l 84KM 16v & Hyundai Sonata EF 2,5l V6 170KM 24v
Obrazek
HYUNDAI OSTRZESZÓW TEAM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20-09-2007, 12:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12-06-2007, 09:35
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
drookash napisał(a):
Zasada numer 1 przy nabyciu auta !!!
Wymieniamy rozrząd, olej silnika, filtr oleju, filtr powietrza i sprawdzamy (wymieniamy) hamulce !!! Ile ty z tych rzeczy zrobiłaś ?

Poprzedni właściciel rozrząd wymieniał "przed" sprzedażą - miałam otrzymać datę, nie otrzymałam. Mechanik sprawdzał - rzeczywiście jest nowy i nie wymaga wymiany.
Filtr powietrza jak wyżej.
Hamulce sprawdzane były na przeglądzie technicznym - są sprawne.
Filtr oleju i jak dla mnie od razu olej, będzie wymieniany na dniach.

Od faceta nie mogę pożyczyć kasy, bo tak się składa że mieszkamy razem i mamy wspólną gotówkę.

_________________
Jestem egoistką, jestem marudna i kapryśna, kłótliwa, problemowa, rozpieszczona... Więc nie bierzcie wszystkiego co pisze do serca...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20-09-2007, 13:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14-05-2007, 13:06
Posty: 651
Lokalizacja: Ostrzeszów
Samochód: Hyundai Sonata
Model: EF 2.5l V6 170KM
Rok: 2000
Gosiu Kochana już pisze:

Wymiana Oleju:
08.2005 przebieg na oleju ok 8 tyś km + filtr oleju
08.2006 przebieg na oleju ok 8 tyś km + filtr oleju
08.2007 termin następnej wymiany oleju, olej wymienia się po roku pracy w silniku lub po 10 000 km. + filtr oleju

filtr powietrza:
07.2005 na polski
07 2006 na zagraniczny
07.2007 wymiana na nowy

Rozrząd wymieniony 07.2005 zaraz po zakupie auta przy przebiegu 109tyś km (po stanie poprzedniego stwierdzam ze był w Niemczech nie dawno wymieniony).
Następna wymiana po przejechaniu +- 50 tyś km. Nie obiecałem tobie podania daty.
Pierwszy post napisałem że wymieniłem wszystkie paski

około 05.2007 (dokładnie już nie pamiętam) wymieniłem klocki hamulcowego na nowe.

08.2005 wymieniłem płyn hamulcowy

10.2005, 10. 2006 wymieniłem płyn w chłodnicy

Gumy na przegubach nie pamiętam dokładnie daty. Oraz olej w skrzyni biegów.
Świece w 2007 roku.

Jak masz jeszcze jakieś pytania WAL ŚMIAŁO zaraz oficjalnie przy wszystkich na nie odpowiem.
(Od dat może istnieć mała odchyłka, nie mam już żadnych papierów od auta).

_________________
Daihatsu Charade 1,3l 84KM 16v & Hyundai Sonata EF 2,5l V6 170KM 24v
Obrazek
HYUNDAI OSTRZESZÓW TEAM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20-09-2007, 13:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12-06-2007, 09:35
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
Bardzo dziękuję za daty. Napisz jeszcze proszę jak wyglądała kwestia skrzyni biegów i oleju w niej? I wspominałeś i filtrze który się pierze a nie wymienia, chodziło o filtr powietrza? Bo tego to nie kojarzę. :roll:

Do wcześniejszych postów nie dodałam - że do mechanika nie jadę tylko na wymianę oleju, ale także usunięcie wody z progu i zabezpieczenie go, poprawienie spryskiwacza tylnego - bo silniczek pracuje ale nie podaje płynu, nie wiadomo dlaczego, Nie stało się to bynajmniej po "wypadku", ale kilka dni/tygodni po zakupie, naciągnięcie paska rozrządu bo piszczy czy ew. wymianę. Oraz sprawdzenie skrzyni biegów bo coś ciężko, a czasami wcale nie wchodzi mi wsteczny, jak widzę też miałeś ten problem. Więcej grzechów nie pamiętam. Więc nie jest to kwestia 30 minut, a z racji takiej że mam mało czasu na dojazdy z jednego miejsca na drugie nie mogę sobie pozwolić na stanie samochodu w warsztacie tylko dla samego stania i czekania, a jeździć tam i z powrotem nie będę by robić jedną rzecz po kolei. W weekend, ew na początku przyszłego tygodnia ma być wszystko zrobione.

_________________
Jestem egoistką, jestem marudna i kapryśna, kłótliwa, problemowa, rozpieszczona... Więc nie bierzcie wszystkiego co pisze do serca...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20-09-2007, 13:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14-05-2007, 13:06
Posty: 651
Lokalizacja: Ostrzeszów
Samochód: Hyundai Sonata
Model: EF 2.5l V6 170KM
Rok: 2000
Skrzynia biegów: olej wymieniłem na Midland, 75w90 czy coś koło tego już nie pamiętam, olej sie wymieni co jakieś 40 tyś ?, muszę sprawdzić w książce. A skoro auto przyjechało z Niemiec to wymieniłem na nowy.

Wsteczny. tak nieraz chodzi ciężko, również w tej charadzie co ją teraz mam i w sedanie.
Widocznie to jest mankament tych modeli.

Filtr powietrza który teraz masz płucze się w wodzie z niewielką zawartością płynu. tak jest napisane na oryginalnej nalepce na osłonie filtra powietrza jaki zakupiłem w Niemczech.

Mała rada! nie czekaj aż ci się nazbierają usterki w aucie i wtedy pojedziesz do mechanika.
Bo jedna usterka ciągnie za sobą kolejną usterek i tak dale.

Coś jeszcze chcesz wiedzieć?

P.S A z tym progiem zasuwaj żeby udrożnić go, zacznie korodować i dopiero będziesz miała co robić. pamiętasz co napisałaś "W poniedziałek jestem umówiona z mechanikiem na POPRAWIENIE tego"

_________________
Daihatsu Charade 1,3l 84KM 16v & Hyundai Sonata EF 2,5l V6 170KM 24v
Obrazek
HYUNDAI OSTRZESZÓW TEAM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20-09-2007, 13:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12-06-2007, 09:35
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
Problem w tym że to się samo uzbierało a nie że czekałam. Jeszcze muszę odetkać odpływy w dachu by nie przeciekał.

Czy ten filtr do płukania to jest powietrza? I to ten który mam Ci sprawdzić? Więc jak będę u mechanika poproszę by go sprawdził.

Póki co nie mam więcej pytań i problemów.

_________________
Jestem egoistką, jestem marudna i kapryśna, kłótliwa, problemowa, rozpieszczona... Więc nie bierzcie wszystkiego co pisze do serca...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL