forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 28-04-2024, 01:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Radio/kostka itd...
PostNapisane: 15-02-2007, 00:37 
Offline

Dołączył(a): 27-08-2006, 13:39
Posty: 15
Po raz kolejny zwracam się z prośbą o pomoc....
Sprawa przedstawia sie tak- dziś zamontowałem sobie z tyłu 2 głośniczki pioneera, bo stare strasznie trzeszczały- wszystko ładnie pięknie...ae nagle jeden przestał grać- sprawdziłem kable wszystko ok...pomyślałem że moze coś z podłączeniem na kostce nie tak....wyjąłem radio....i o zgrozo!

Poprzedni właściciel mojej charadki poleciał po bandzie i zamiast bawić sie jak lamer w kostkę itd. zachował sie jak prawdziwy twardziel i przylutował wszystkie kable bezpośrednio do pinów w radiu....

Zabrałem sie za sprawdzanie i ewentualna naprawę-i tu sie zaczęło rozkręcać- dosłownie dotykając kable-urywałem go -nie wiem jak trzymały sie do tej pory ale dosłownie odpadały same....Starałem sie to naprawiać lutować itd (późno było i nie mialem gdzie po kostkę skoczyć) ale skończyło sie na tym że nie dość żę cholernie wszystko trzeszczy, to grają tylko 2 głośniki...(przedni lewy tylni prawy) :)

I tu moja prośba-nie znam sie kompletnie na tego typu sprawach a chciałbym coś z tym zrobić.... Szukałem schematów kostek-ale bez skutku..czy ktoś mógłby mi pomóc?Będe wdzięczny za linki do schematów i wszelkich rad co mam z tym fantem zrobic, i JAK mam to zrobić....no ja poznac który kabel do czego....

w planach mam kupić takie radio (http://www.allegro.pl/item166308441_cd_ ... gw_24.html )
więc kostka powinna pasować
Jeszcze raz powtarzam zę kompletnie sie nie znam więc bez śmiechu proszę panowie.
z góry dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15-02-2007, 00:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
jak kupisz kostke do zasilania i glosnikow to kabelki sa podpisane , na kabelku pisze ktore przewody ida do zasilania , ktore do glosnika prawego , lewego ,tylnego prawego , tylnego lewego , dasz rade , kostki sa opisane

a jak poznac ktory kabel do czego ? miernik w reke - zasilanie najwazniejsze , bo z glosnikami t osobie mozesz eksperymentowac .... gorzej jak zasilanie podlaczysz nie tam gdzie trzeba ;D to sobie radyjko popsujesz:)

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15-02-2007, 00:50 
Offline

Dołączył(a): 27-08-2006, 13:39
Posty: 15
OK a weź mi powiedz Mazi jak to jest z tymi kostkami....jaką mam kupic? bo chyba jest tego troche prawda?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15-02-2007, 01:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
chyba nie :) , pójdziesz do elektronicznego / motoryzacyjnego i poprosisz o kostke do radia (iso) , od to wszystko - taki ogolny standard ... nie licząc nowych bryk gdzie maja swoje inne grniazda i trzeba przejsciowki kupowac ...

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15-02-2007, 08:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
Obrazek

1. Złącze sterujące - funkcja zależy od modelu odbiornika
5 - masa sygnałowa
7 - wyjście prawy przód
8 - wyjście prawy tył
9 - wyjście lewy przód
10 - wyjście lewy tył
2. Złącze dla głośników
1 - głośnik prawy tylny (+)
2 - głośnik prawy tylny (-)
3 - głośnik prawy przedni (+)
4 - głośnik prawy przedni (-)
5 - głośnik lewy przedni (+)
6 - głośnik lewy przedni (-)
7 - głośnik lewy tylny (+)
8 - głośnik lewy tylny (-)
3. Złącze zasilania
5 - wyjście do sterowania anteny automatycznej (na tej końcówce pojawia sie +12V po włączeniu radia)
4 - zasilanie +12V bezpośrednio z akumulatora
6 - dodatkowe oświetlenie klawiszy (zwykle można nie podłączać)
7 - zasilanie +12V po stacyjce
8 - masa (minus zasilania, połączone z obudową)

Złacze sterujące (1) cie nie interesuje, tylko 2 i 3. Tak jak Mazi mówi, idziesz do sklepu i mówisz że potrzebujesz złacza iso do radia, to jest standard międzynarodowy

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL