forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 12-05-2024, 03:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: stukanie przy skrętach
PostNapisane: 02-02-2005, 11:18 
Offline

Dołączył(a): 02-02-2005, 10:05
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa
Moi drodzy pomóżcie, na ostrzejszych zakrętach mojej charadce coś stuka z przodu, coś w okolicach koła (przynajmniej tak mi się wydaje), co to może być? Poza tym dwa dni temu poczułam, że jest jakaś "przytłumiona" tzn.pedał gazu ciężej chodzi i tak jakby ciężej się rozpędzała, zupełnie jakby ją coś przytkało :cry: To pewnie coś w silniku ale ja się zupełnie nie znam. Proszę o sugestie, bo chciałabym oddać ją do takiego generalnego przeglądu i może powinnam mechanikowi na coś szczególnego zwrócić uwagę. Z góry dziękuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-02-2005, 11:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
Stukanie to pewnie przegub, dzieje się to przy przyspieszaniu na skręconych kołach? I możliwe że tylko w jedną stronę. A że słaba to może być wina gaźnika, najlepiej oddaj ją komuś kto sie specjalizuje w gaźnikach żeby go wyczyścił i wyregulował.

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-02-2005, 15:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 15:19
Posty: 172
Lokalizacja: Gdańsk
Tak, to stukanie to przegub - mam to samo, a że mam sporo innych wydatków to stuka już tak od maja 2004 :? Ale tylko przy maksymalnym skręcie w prawo.

_________________
daihatsu charade G101 TD


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-02-2005, 15:58 
Offline

Dołączył(a): 02-02-2005, 10:05
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa
Dzięki za porady, powiedzcie mi jeszcze proszę ile taki przegub i jego naprawa czy wymiana może kosztować. Czy to się długo robi i czy to skomplikowana sprawa?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-02-2005, 16:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
Przegub kosztuje ok 150-200zł, nie naprawia sie tego, a wymiana nie jest za łatwa dla kogoś kto tego nigdy nie robił, między innymi ciężko go zbić z półośki, ja kiedyś nawet musiałem rozcinać tak mocno siedział. Ale koledzy z Warszawy myślę że ci pomogą :wink: A jak nie to wpadnij do Jeleniej Góry 8) Nie wiem ile mechanik za wymiane weźmie ale mysle że mniej więcej drugie tyle.

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-02-2005, 16:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21-12-2004, 13:14
Posty: 62
Lokalizacja: Gdynia
witam!!!
ja mam strzelające przeguby w mojej charadzie juz ponad 30 000km - tak jak Sebastian mam inne wydatki i to na razie odpuszczam - nie gazuje na skręconych kołach co przedłuża żywotność itp ;)
koszt to od 140zł za jeden przegób kompletny plus około 25-50zł za wymiane jednego (cena usługi z małego warsztatu)
za 140zł widziałem przeguby w japparts Gdynia, ale możesz wejść na stronke jappartsu i zamówić (ponad 10% zniżki wysyłkowo)
W najgorszym wypadku tj. następstwem bagatelizowania strzelających przegubów jest rozpadnięcie się przegubu co spowoduje brak przenoszenia napędu na obydwa koła (samo koło nie odpadnie!!!) ale do kosztów wymiany dojdą koszty holowania z miejsca tragedii.

_________________
czerwona strzała diesel 91' pozdro!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-02-2005, 17:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
szumi napisał(a):
W najgorszym wypadku tj. następstwem bagatelizowania strzelających przegubów jest rozpadnięcie się przegubu co spowoduje brak przenoszenia napędu na obydwa koła (samo koło nie odpadnie!!!) ale do kosztów wymiany dojdą koszty holowania z miejsca tragedii.


To nie jest najgorszy wypadek, słyszałem o rozpadnięciu przegubu w zakręcie którego następstwem było wyskoczenie półośki, zablokowanie koła i......każdy sie domyśla. Ale raczej tak sie nie zdaża

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-02-2005, 20:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
heya ;) wiecie panowie to nie tylko przy skreconych max kolach :) u mnie to np podczas jazdy na wprost szerszeni jeden przegubos :) i chetnie bym sobie wymienił ..... ale czasuuu nie mam , a leżą całe sprawne z GTti ehhhh ;-) pewno wymienie jak mi wkoncu stanie auto ;)

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-02-2005, 21:54 
Offline

Dołączył(a): 02-02-2005, 10:05
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa
Trochę mnie nastraszyliście z tym rozpadaniem się ale w tym a najdalej przyszłym tygodniu oddaję mój samochodzik do "szpitala" żeby go wyleczyli. Mam nadzieję, że to nie zrujnuje mnie finansowo, eeh :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03-02-2005, 13:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-09-2004, 14:29
Posty: 219
Lokalizacja: Warszawa
Skąd ja to znam... Też się zbieram, żeby w końcu zrobic przegub, ale zawsze były jakieś ważniejsze wydatki.

Magdo, dam ci jedną radę, bo też musiałam kilka razy reanimować moją Charadkę. Rób regularnie przeglądy, nie lekceważ stuków, szmerów i innych mniej lub bardziej tajemniczych odgłosów jakie może wydawać twoje autko. Lepiej pojechać do warsztatu i dowiedzieć się, że to nic poważnego, zamiast zlekceważyć, a potem czekać na zholowanie.
Oczywiście, może się tak zdarzyć, że nie ma żadnych oznak i nagle autko się psuje (albo strzela ci pasek rozrządu jak jedziesz na jego wymianę, hehe...). Mam na to tylko jeden wypróbowany sposób - oddychać głęboko i nie wpadać w panikę :twisted:

_________________
daihatsu charade 1.0b, TooScary :twisted:
renault clio II Xtreme, As Scary As Before... he,he :twisted:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04-02-2005, 23:56 
Offline

Dołączył(a): 02-02-2005, 10:05
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa
Sluchajcie kochani, a co mi tak naprawde radzicie. Wlasciwie od momentu zakupienia mojej charadki nie zostala ona dokladnie sprawdzona. Teraz bym chciala sie dowiedziec dokladnie co tam jest do zrobienia. Gdzie mam sie udac, macie jakies namiary na dobrego taniego fachowca, ktory moglby najpierw zdiagnozowac wszystkie usterki a pozniej ewentualnie dobrze naprawic. Bo jak wiecie cos mi stuka ale prawdopodobnie jest wiecej rzeczy do zrobienia. Chodzi mi o takie nawet drobiazgi jak jakies paski klinowe, filtry powietrza itp. Chce wiedziec o wszystkim co jest do zrobienia, bo zamierzam do wiosny wyszykowac ja pieknie. Widzialam na Allegro super pokrowce na fotele, juz zaczynam zbierac :lol: :lol:
Pozdrawiam. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-02-2005, 01:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-10-2004, 00:06
Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa-Marki
fajowo że jeżdzisz szaradką, ale zamiast od pokrowców to może zacznij od zmiany paska rozrządu, jeżeli sam. jest niezananego pochodzenia, dowiedz się w jakim stanie są osłony przegubów, klocki hamulcowe i szczęki, świece kable wys. napięcia, wycieki oleju itd. itp...

_________________
eks szaradziaż :- ( G100, 93/94r, 1.0b


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-02-2005, 12:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28-11-2004, 12:33
Posty: 89
Lokalizacja: Warszawa
Ja mam namiary na dobrych fachowcow od charadek :lol: http://klub-charade.asis.pl/phpBB2/index.php usmiechnij sie do nich to Ci przejza charadke i wymienia co trzeba :lol: A moze nawet na najblizszym zlocie :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06-02-2005, 13:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23-11-2004, 15:53
Posty: 33
Lokalizacja: Warszawa
Magda, nie ma problemu. Ja mieszkam na Mokotowie (Niepodległości/Woronicza) i przejściowo dysponuję wiekszą ilością wolnego czasu. Mógłbym zerknąć i ocenić co trzeba zrobić w pierwszej kolejności.
Daj znak kiedy...
Pisz do mnie lub do MadMandy. Pozdróffka!!

_________________
G100 tylko czasami...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06-02-2005, 23:45 
Offline

Dołączył(a): 02-02-2005, 10:05
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa
Byłoby super gdybyś mógł mi ją przejrzeć, tylko w tygodniu to byłoby ciężko, bo ja w tym tygodniu kończę pracę około 18.30. Będę kończyła wcześniej w następnym tygodniu, ale jak zaznaczyłeś wolnym czasem dysponujesz przejściowo, więc nie wiem czy weekend albo przyszły tydzień byłby dla Ciebie ok. Napisz mi do kiedy mogłabym się do Ciebie zgłosić :) A tak wogóle to dzięki serdeczne dla wszystkich za zainteresowanie.
Lout, oczywiście te pokrowce to już ma być taka "wisienka na wierzchu tortu" :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL