forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 19-10-2024, 22:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mogę powiedzieć, że jest dobrze...
PostNapisane: 15-01-2007, 11:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
Jak wiecie Charadke kupiłem 21 listopada, miała wtedy uwalone obydwa przeguby, wyślizgane sprzęgło syf w układzie chłodzenia, uwaloną obrotke i nie działające światło przeciwmgielne.

Jednocześnie była i jest z resztą nadal zadbana:
- zdrowe blachy
- suche zawieszenie
- zadnych wgnieceń, otarć i pęknięć

KOSZTOWAŁA MNIE 1400 PLN

Teraz mogę powiedzieć, że Charadka jest autem nie drogim w użytkowaniu(wymianach części eksploatacyjnych itp. itd.)

Wymienione w niej zostały:
- sprzęgło => 450 PLN
- przeguby => 290 PLN
- olej z filtrem => 80PLN (w tym 23 PLN to filtr)

Co do przeciwmgielnego i uwalonej obrotki znalazłem na forum pomoc ze strony użytkowników(Dzieki Wam ludziska :roll: ). Postaram się dzisiaj rozebrać deske rozdzielczą i pokręcić bajerkiem od obrotki, o którym napisał amba.

Być może wykorzystam rozebranie kokpitu do pociągnięcia nowego kabelka do przeciwmgielnego, zobacze. Jak narazie pogoda za oknem piękna więc pewnie się pobawie autkiem.

Z rzeczy które mi zostały to uszczelka tłumika(chyba tak to się nazywa) bo mi przy silniku "pierdzi", ostatni tłumik na łączeniu z rurą wydechową już jest troche zjedzony, ale to nadało mu akurat basowy pomruk :lol: tak czy siak czekam do wiosny, ponieważ szociu pisał mi że będzie zmieniał tłumik więc w razie jak nie kupie jakiegoś mini mugena czy coś to wezme.

Mam swoisty dylemat czy robić auto cichutkie i niepozorne, czy dać mu pomruk, który szczerze mówiąc może być groźniejszy niż auto hehe :wink:

Podsumowując koszty związane z kupnem i wstępną eksploatacją wyniosły mnie:

1. Kupno Charadki CS G100 5d, 1991 r, poj. 1,0 - 1400 PLN
2. Rejestracja i ubezpieczenie - ok. 450 PLN
3. Wymiana przegubów, sprzęgła i filtra oleju wraz z olejem - 820 PLN


SUMA: 2670 PLN

Nie wiem jaki jest koszt wymiany rozrządu, więc proszę o POMOC w tej sprawie :) Pozdrawiam

P.S.
Na dzisiejsze czasy Charada jest idealna, małe zwinne autko ze sportowym zacięciem i bardzo przyjemną dla oka linią nadwozia. Spalanie rzędu 6l/100km przy jeżdzie tzw agresywnej i podejrzewam, że poniżej 6l/100km przy spokojnej jezdzie (osobiscie nie sprawdzałem jeszcze, w końcu po coś ten pedał po prawej w aucie jest :P )

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25-01-2007, 08:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-04-2006, 12:21
Posty: 661
Lokalizacja: Jasło
DAIHATSU CHARADE hm

Powiem Charade to jeden z najlepszych samochodow w tym przedziale cenowym..., w ktorym znajduja sie VW Golf 1, Citroen AX, Renault 5, Skoda itp...

Oczywiscie za cene ponizej 2000zl otrzymujemy samochod juz leciwy z mniejszymi lub wiekszymi nie domaganiami ale zawsze mozna wyrwac samochodzik w dobrym stanie...

Tak jak Ty Dj Angel, Koszt autka piszesz 1400zl i powiem tak to zaplaciles owiele mniej niz nieraz krzycza za Cinqusia, ktory jest powiem szczeze wraqiem... w porownaniu z naszymi cackami...
Autko przy zakupie posiadalo pare mankamentow jak wyslizgane sprzeglo, wyjeb... tez przegoby niop i silniczek troche obsmarowany olejem ale to nie tragedia... Autko na chodzie i to najwazniejsze....

Wiem ze poradziles sobie ze wszystkim zapodales nowe sprzeglo i przeguby autko smiga i jescze to spalanie heheh 6l benzola ehhe a na trasie pewnie sporo mniej heheh to powiem ci ze posmigasz jeszcze sporo czasu ta zgola bardzo interesującą fura i mam nadzieje na przejażdżkę nia na jednym ze zlotow, lub wcześniej na jakim spotkaniu czy umnie czy u ciebie :p


Jeszcze raz gratuluje udanego zakupu autka niech ci dobrze służy wiele lat... bys mial sporo uciechy z niej hehehe....

Maly koszt a dobra niezawodna fura....

_________________
Poprzednio:
DAIHATSU Charade G12 1,0 CS
DAIHATSU Charade G201 GTI 1,6 16V
Aktualnie:
Honda Civic Sedan 2001

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL