forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 30-09-2024, 00:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: GAZ w charade.... moje zdanie na ten temat...
PostNapisane: 09-09-2006, 20:57 
Offline

Dołączył(a): 05-09-2006, 13:53
Posty: 23
Lokalizacja: Kielce
witam..
mam swoje zdanie na temat stosowania jako paliwa - gazu LPG w tych autach. moze sie mylę ale wyższa temperatura spalania wpływa znacząco na trwałośc głowicy i korpusu silnika. przynajmniej w G100 i G102. zauważyłem że wieksosc osób sprzedająca swoje auta z instalacją gazową miała pękniete głowice. może to przypadek, a moze nie...
A co wy o tym sądzicie?
Spalanie do 6 litrów przy ostrej jeździe nie jest czyms tragicznym...
Ja mam inny sposób na osiąganie rekordowych wyników w spalaniu i osiagów. mam dostep do pewnego dodatku produkowanego przez polskiego wynalazce - ekologa. powiem tylko tyle: trzy setki wlane na 30 litrów paliwa to osiagi 158 km/h na gaźniku i prawie 170(szybciej sie bałem) na wtrysku.
oczywiscie mówie o osiagach z silniczka 1,0 :) acha i nigdy nie spaliłem wiecej jak 5.5 l a jeżdże dosc szybko. a koszt takiej jednej wlewki to rząd 3 zlotych. fajna spawa. ale odszedłem od tematu. co sadzicie o LPG w tym aucie?
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-09-2006, 22:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
wszystko zalezy od wyregulowanego LPG , ja mialem charade 1,0 gaźnik na LPG ... i śmigała równo na gazie 150 , na benzynie nie wie mbo pompe miale mrozwaloną ......

Ojciec pierw jeździl 3 albo 4ry lata , pozniej ja ... nic nie bylo pekniete ,

a co to za wytwór wlewasz do tego zbiornika ze takie osiagi daje ? moze bys sie pochwali ??

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-09-2006, 02:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-08-2005, 23:05
Posty: 194
Lokalizacja: RUMIA
Siema powiem szczerze że raczej na tak mały silniczek to bym niewsadzał LPG bo w sumie niema to większego znaczenia natomiast Krabol i Brunok55 maja w g200 wsadzony gaz i śmigaja niesamowicie tak jak na benzynce i nienażekają więc dlanich jest pewnie oki, ale niemówie stanowcze NIE. Nigdy do tak małego śilniczka gazu niewstawie. Natomiast co do twojego specyfiku to naprawde bym się pokusił i zakupił tyllko napisz jest to w jakikolwiek sposób dostępne i za ile chociaż jeżeli to robi nakie osiągi to niema znaczenia oczekuje na odpowiedź pozdr

_________________
Charadki chcą więcej się spotykać :))
gg6757184


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-09-2006, 10:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
dlaczego ??

ja nie czułem różnicy z mocy , tak miałem wyregulowany że chodził idealnie , powiedzial bym ze chodzil tak samo , jak nie lepiej niz na benzynie , a to nie ma znaczenia czy to mały silnik czy też nie .... a wie mze oszczednosc była nieziemska , bo benzyny ile by spalił ?? 6l ?? to gazu bral 6 ..... ale jak ja jeździłem nim .. to 10 :) hehe , a później miałem 1.0 automata , 140km/h na gazie na benzynie ponad 150 .... , wystarczyło również pobawić się w godzinną regulacje ... zeby podczas startu i wciśnięcia gazu w ziemie lekko przypiszczał Automacik jeden , a palił 8l w miescie LPG ... w tej 1,6 też mam LPG , ale pozbywam sie go .... i przekładam do 1.3 ... ja nie potrzebuje Gazu , a ojciec niech ma , pozdro

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-09-2006, 10:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25-06-2006, 13:49
Posty: 52
Lokalizacja: KRAKÓW
Z tego co ja widziałem i słyszałem to Krabol i Brunok55 mają w aucie instalacje gazową najnowszego typu. To nie jest tak że odpalają na gazie i jeżdżą cały rok jak niektóre polonezy czy inne pazie... tylko żeby załączyła się instalacja muszę być spełnione 4 warunki, temperatura musi być odpowiednia, obrotu muszą przekroczyć 2,5 tyś. i jeszcze dwa warunki o których zapomniałem. Jeżeli którykolwiek z tych warunków nie zostanie spełniony to będziemy jeździć na benzynie ale dzięki temu silnik jest bezpieczny. Jak bym miał benzynę to bez wahania bym pojechał do Brunok55 z prośbą o pomoc w instalacji.

_________________
a jeśli Boga nie ma, to co z Ciebie za szatan?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-09-2006, 12:00 
Offline

Dołączył(a): 05-09-2006, 13:53
Posty: 23
Lokalizacja: Kielce
witanko!
dzieki za odpowiedzi. wszystko sie widac sprowadza do doskonałej regulacji podzespołow silnika. tylko kiedy taka istalacja sie zwróci w tak małym silniku? trzeba przejechac prawie 60 000 km... dobrze liczę? mając zainteresowania o podłożu ekologicznym zastanawiam sie nad alternatywnymi paliwami do benzyn... dodatek alkoholów prosto z gorzelni??? czemu nie? litr za 60 gr... :):):) nie poruszam dzis bardziej tego tematu, ale moze kiedys do niego wrócimy.
justin : ten specyfik który gosc produkuje to wysokotlenowy dodatek do benzyn. podnosi wartosc oktanowa o kilkadziesiąt jednostek , ale poza tym ma doskonałe właściwosci smarne i czyszczące. niedawno sie o tym przekonałem w wieliczce gdzie dałem mojemu koledze literek by wlaał do baku bo miał problem z wtryskami w oplu vectra. zrobił to ale bedąc sceptycznym ze to cos pomoże kupił tez komlet nowych wtrysków.... no i teraz pluje sobie w brode bo auto odzyskało dawny wigor a nawet poprawił dynamikę... a nowe wtryski leża na półce...:)
oddzielny temat to dodatek dla właścicieli dieslów...- pracuje jak normalnie katalizator - podczas spalania zachodzą takie reakcje że są dopalane cząski stałe - sadza - tym samym z rury wydechowej wychodzi własciwie para wodna a nie czarny dym. a skutek? uzyskuje sie dodatkowe kalorie i auto dostaje kopa i mniej pali...:)
ale wkur...a mnie fakt ze dla takich ludzi i ich działalnosci znikad pomocy tzn od panstwa... tym samym zeby móc dalej rozwijac wynalazcość facet sprzedaje produkty za granice a w polsce prawie nigdzie tego towaru nie ma...za granicą potrafili goscia nagrodzic złotymi medalami za te wynalazki a w kraju kłody pod nogi...
justin , ja ze wzgledu na podobne zainteresowania mam kontakt z facetem i dla mnie zawsze ma kilka litrów... 10 zł za litr.(starcza profilaktycznie na 90 litrów)
osobiscie tym nie handluje ale chciałbym takie dobre rzeczy rozpropagowac w polsce. bo wszystko i wsyscy tylko za granice... czemu sie nie dziwie...
dobra pozdrawiam bo sie rozpisałem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-09-2006, 14:43 
Offline

Dołączył(a): 06-07-2005, 20:59
Posty: 11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
60 tys km ?? :shock: :shock:
spalanie benzyny 8 litrow to 32 zl
spalanie gazu 9-9,5 l to 19 zl
roznica na 100 km to 13 zl
1000 km to 130 zl
10 tys km to 1300 zl
15 tys km to 1800 zl
20 tys to 2600 zl

instalacja kosztuje okolo 1800 - 2000 zl czyli trzeba zrobic jakies 15 tys km

srednio robie 3 tys km miesiecznie czyli po 5 miesiacach mam kase w kieszeni :)

teraz sie zastanowcie czy sie oplaca :]

gdyby nie gaz dawno bym zbankrutowal :(
co do problemow z gazem to owszem byly ale po dobrej regulacji w garazu autko smiga az milo, jak autko jezdzi na gazie to wszyscy widzieli na zlocie w krakowie, powiem tylko ze icznik mam do 180 km/h, na paliwie nie udalo sie go zamknac, doszlo do 180 ale nic wiecej, a na gazie wskazowka zatrzymala sie za licznikiem :D
w 4 osoby udaje mi sie jechac 160-170 km/h wiec to chyba mowi samo za siebie....

czy ktos ma jakies pytania :>


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-09-2006, 14:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-09-2004, 09:49
Posty: 667
Lokalizacja: Wołów - Wrocław
dokładnie ja jeżdze 1.0 gaźnik z gazem już od ponad roku przejechałem około 70 tyś ,dziennie koło 200 km i oszczędnośc jest widoczna gaz doprowadziłem do tego ze srednio 7,5 litra pali z tymze 8 już dawno nie przekroczyła , zamontowałem magnetyzery - co przy gazie daje odczuwalną róznice , co do samego silniczka nic jeszcze nie nawałiło choć sciągałem juz głowice z powodu zaniedbania napinacza paska :( ale po wymianie 3 zaworów smiga nadal :)

_________________
Było :( G100 CB80,CB90,CB23,CL11,CL61 & upgrade G102 HD-E
S14 SR20DET - E34 M50 & E38 M52 -ZX7R
G-Works Automechanika-Lakiernictwo Wrocław tel. 605-853-918 a o charadkach wiemy wszystko
http://www.amba1.republika.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL