forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 12-10-2024, 15:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: układ chłodzenia i ogólnie silniczek
PostNapisane: 06-12-2006, 20:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-08-2006, 16:30
Posty: 67
Lokalizacja: Lublin
Witam, mam Charadkę G100 z silniczkiem 1,3 16 V na gaźniku (z elektronicznym zapłonem :D szczegóły w innym temacie...).

Otóż mój problem dotyczy ubywającego płynu chłodniczego, zlokalizowałem przyczynę i oto ona:
Obrazek

jak się furka nagrzeje to cieknie niezłym ciurkiem od spodu tego miejsca z fotki i mam teraz pytanie do Was: ile kosztuje ta uszczelka i co trzeba ew przy jej wymianie demontować i czy przy okazji jej wymiany trzeba coś wymienić :?: (powtarzam się :D )

tak na marginesie to wspomnę że samochodzik miał robiony remont w lecie i od tamtej pory zaczęły się dziać różne schizy z silnikiem...
przedtem ojciec zdecydował się na remont bo była pęknięta głowica i "podobno" podczas remontu zostały wymienione pierścienie i uszczelka pod głowicą, głowica "podobno" splanowana, ale nie wiem czy nie było tam jakiegoś partactwa i mam od razu takie ogólne pytanie czy jak się założy głowicę i dociśnie (zakładam że metodą "na hama" ) samochodzik pojeździ trochę i później jak się znowu zdejmie głowicę i założy jeszcze raz tą samą uszczelkę to co się może stać :?:

kolejny problem to to że samochodzik od późnego lata stoi u mnie przed blokiem, ponieważ nie miałem czasu zająć się nim :( (chodziłem tylko przepalać raz na tydzień na jakieś 15 minut, żeby się nie zastał) ale przy każdym odpaleniu kopciło takim niby białym dymem z wydechu, do czasu aż się nie nagrzał. czego to może być wina :?: podejrzewam uszczelkę

next problem: przegrzewanie autka po remoncie ale to czytałem że wymiana termostatu pomaga ("podobno" ojciec sprawdzał i "podobno" jest ok )

i prośba :) zna ktoś jakiegoś dobrego mechanika do Charadek z Lublina lub okolic :?:

*wszystkie domysły lub wyrażenia oznaczone jako "podobno" są winą cech charakteru i sposobu wypowiadania się mojego ojca....
czyt. on nic nie wie, albo nie przypilnował i on naprzemian z mechanikiem odwalili fuszerkę :]

a i jeszcze zobaczyłem dzisiaj również inne mankamenty silniczka...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Możliwość zahamowania jest Twoim prawem do prędkości...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL