forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 27-04-2024, 20:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Charade Wrocław
PostNapisane: 05-02-2008, 20:14 
Offline

Dołączył(a): 14-01-2008, 09:36
Posty: 18
Lokalizacja: Wrocław - Nowa Ruda
Witam wszystkich.
Od października jestem posiadaczem mniej lub bardziej zadowolonym "szamady" 1.3 z 1990r. Jak się dowiem jak wrzucić zdjęcia, to, to uczynię :)
Pozdrawiam

Dobra chyba wiem co ze zdjęciami ;)

Obrazek

Lewy bok po spotkaniu z ciężarówką ;)
Obrazek

Tutaj już wstępnie poprawiony
Obrazek

Obrazek

A to co jest pod maską
Obrazek

Tylna klapa do szpachlowania lub wymiany
Obrazek

I jeszcze coś do zrobienia
Obrazek

Obrazek

Środek - standardowe plastiki
Obrazek

Obrazek

EDIT

Coś bliżej o samochodzie.
Samochód kupiłem w październiku 2007 roku. W Polsce jeździ od listopada 2004r. W/g karty pojazdu jestem jego 3 właścicielem w kraju, ale z tego co się orientuję to raczej 5 :P
Kupując tę furmankę miałem na myśli tani w eksploatacji samochód do tłuczenia po wspaniałych wrocławskich drogach. Cóż rozczarowałem się wcale nie był taki tani. Do rzeczy, trochę o kosztach:
- szamada 1600 zł (bo dobra blacharka , dobry silnik, itepe)
- półoś prawa (ukręcona przez poprzednika, ściągana w mozole ze Szczecina) - 100zł
- do kompletu pęknięty kielich przegubu, czyli cały przegub - 125zł
- i oczywiście pęknięta sprężyna - 100zł (a to niby lewy bok był malowany, czytaj uderzony)
Zrobione. Można jeździć. Oczywiście o wymianie rozrządu , filtrów, wszystkich płynów nie wspomnę.
Po dwóch tygodniach eksploatacji. Listopad. Zdarzają się "niskie" (0-6st.C) temperatury - samochód nie pali, nie ma sprężania, oleju zresztą też :? I cóż za nowina:
- pierścionki - 120zł
- uszczelka pod głowicę - 45zł (nie możliwe, czyżby jakiś badziew, ale gdzie tam oryginał z Japonii)
- uszczelniacze - 88zł
- panewki - 50zł
- olej - 50zł (tak jeżdzę na mineralnym)
Dobra znów można jeździć...

Tydzień później:
ku..rcze - znów nie pali, aha jakiś czujnik od temperatury - 50zł
I znowu w siodle :lol:

Przy ciężkiej nodze spalanie we Wro 12l/100km, mam już dosyć zakładam gaz, ale przeca nie zwykły, bo moc straci, więcej go wypali, gorzej spala a to dla silnika niezdrowe - instalujemy sekwencję - 2400zł, a co mi tam spłaci się po roku, Panowie gazownicy przemili. Ustawili tak że przez 300km spalił mi zbiornik benzyny i gazu a mocy miał jak syrena mojego dziadka (sic!). Kolejne ustawienie, a bo to mapy nie mamy, a to samochód nietypowy, itd.
Odzyskałem jakieś 30 KM. Panie, Pan zrobi jakieś 1000-2000km bo nie ma z czego ustawić. OK dozo za jakiś czas.

Miesiąc później, jest nowa mapa, mam jakieś 60KM ja tego tak nie zostawię... No i czemu palisz na 3 cylindry. A mówilim Panie wymień kabelki i świece - 140zł. No fakt, jak tak, to przepraszam... Idź i nie grzesz więcej 8 :oops:

Połowa grudnia. I po jaką cholerę się tak grzejesz? Termostat - 50zł, a to nie oryginalny to dlatego nic nie pomogło, dobra dołoże 50zł Pan da lepszy. A i tak się lepiej jeździ bez, przynajmniej mi płyn w chłodnicy się nie grzeje. A propos płynu - a może ja majonez tam wlałem? No uszczelka z Japonii była. To długo nie pojeździła.

Końcówka grudnia, jest nowa uszczelka, tym razem od zachodnich sąsiadów - 100zł, jest też komplet nowych filtrów i nowy olej i płyn - 200zł. Teraz jeszcze gaz doregulować. Panie podnoś dawkę, mocy przybywaj. 3 tygodnie czystego szaleństwa.

Po 20-stym stycznia. Znów mi ktoś zamordował kuce. Wina gazu? Na paliwie tak samo więc nie. Koledzy pocieszają sonda, przepływomierz, komputer... a mi słabo się robi.

Ubiegły weekend. Jadę do domu. Zaczynam od katalizatora. Kto go zabił i jeszcze rozpękł? Wyciągam. co za dźwięk... Skręcam bez wkładu, może nikt się nie czepi. Pierwsza prosta... o tak .... oddali mi moc... ale czegoś mi jeszcze brakuje. Na chwilę obecną (odpukać w niemalowane - więc walę się w czoło) jest ok. W przyszłum tygodniu mam nadzieję na spotkanie z panem elektrykiem może kompa sprawdzi i coś jeszcze wyciśnie. A może po prostu mam za wysokie wymagania. Chociaż.... zobaczymy.

W gruncie rzeczy lubię tą swoją skarbonkę, ale lubiłbym ją jeszcze bardziej gdyby miała znaczek BMW 525TDS. Bo za to, co mnie pochłoneła rakieta, to chociaż mógłbym mieć klimę, o ABS nie wspominając. Jednym zdaniem podsumowanie: dobre auto w dobrej cenie - chyba jak się stuknę w głowę pięciokilowym młotkiem 8) Albo mam pecha :evil:


Ostatnio edytowano 05-02-2008, 23:00 przez minogv, łącznie edytowano 7 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-02-2008, 21:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Witam na forum kolejnego właściciela charadki. Tak powinien wyglądać temat są zdjęcia tylko trochę opis lakoniczny.
A dlaczego mniej lub bardziej zadowolonym posiadaczem??
Pozdrawiam i liczę na Twój udział w dyskusjach na forum.

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-02-2008, 23:29 
Offline

Dołączył(a): 14-01-2008, 09:36
Posty: 18
Lokalizacja: Wrocław - Nowa Ruda
dr_mateusz napisał(a):
A dlaczego mniej lub bardziej zadowolonym posiadaczem??

Bardziej, jak co 2 tyg nie ląduję u mechanika, a mniej, czytaj powyższe :wink:

_________________
szamada - szary szatan wswi
Mondeo Mk1 2.5 V6 170KM 15l/100km w-aw, 7,5l/100km trasa (Pb95)
BMW 525iA [E34] R6 170KM 18l/100km w-aw, 9l/100km trasa (Pb95)

Czasami mam wrażenie, że otaczają mnie analfabeci...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-02-2008, 23:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2007, 12:18
Posty: 122
Lokalizacja: Nowy Sacz/ Katowice
no to masz chlopie pecha
to naprawde dobre i wdzieczne autka
moze wyposarzeniem nie grzesza ale jezdzi sie nimi fajnie
ja raczej bym nie zamienil na bmw
a co do kosztow no to coz japonczyk i to nie typowy wiec wiadomo drogie czesci droga naprawa
pewnie kupiles jakois zajezdzony egzemplarz i teraz problemy...

_________________
internet eksplorer to doskonaly program pozwalający użytkownikowi na dokładne przeglądanie zasobów internetu i na odwrót


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06-02-2008, 15:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
Sam fakt że półoś była ukręcona świadczy o tym że autko przeżyło swoje :)
Ja zrobiłem remoncik mojej i śmiga jak ta lala. Teraz czas na zawieszenie i blachy ( blachy po zimie - chyba że już nie będzie ich )
Dlaczego sekwencej założyłeś ?? Dlaczego nie BLOS ? Wyszło by z 500 zł taniej i sam byś sobie wyregulował.

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07-02-2008, 16:06 
Offline

Dołączył(a): 14-01-2008, 09:36
Posty: 18
Lokalizacja: Wrocław - Nowa Ruda
Z tego co się orientowałem (koledzy, fora, stacje diagnostyczne) sekwencja jest przyjaźniejsza dla silnika. A apropos przeżycia swojego, jeśli poprzedni właściciele tak jeździli jak kolega mazi, to nie ma czemu się dziwić.

_________________
szamada - szary szatan wswi
Mondeo Mk1 2.5 V6 170KM 15l/100km w-aw, 7,5l/100km trasa (Pb95)
BMW 525iA [E34] R6 170KM 18l/100km w-aw, 9l/100km trasa (Pb95)

Czasami mam wrażenie, że otaczają mnie analfabeci...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-05-2008, 23:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2008, 15:24
Posty: 470
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Charade
Model: g10, g100
Rok: 1983
jak tak bardzo narzekasz na to spalanie to po co Ci filtr stożkowy pod maską??

_________________
_________________
Daihatsu Charade G10
Daihatsu Charade G100
BMW e36 318 touring

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Charade Wrocław
PostNapisane: 23-05-2008, 09:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
minogv napisał(a):
W gruncie rzeczy lubię tą swoją skarbonkę, ale lubiłbym ją jeszcze bardziej gdyby miała znaczek BMW 525TDS. Bo za to, co mnie pochłoneła rakieta, to chociaż mógłbym mieć klimę, o ABS nie wspominając. Jednym zdaniem podsumowanie: dobre auto w dobrej cenie - chyba jak się stuknę w głowę pięciokilowym młotkiem 8) Albo mam pecha :evil:

Kumpel ma 525tds....i powiem ci tak że porównując to co ty włożyłeś to pikuś z tym co on musi wkładać w ten samochód...jak mi opowiada co akurat klęknęło w tym samochodzie to aż się wierzyć nie chce...nawet wskaźniki na desce rozdzielczej sie psują...a ile to kosztuje do BMW...cho cho,japończyk to w porównaniu taniocha...i on jeszcze nie kupuje nówek tylko używki lub zamienniki...a teraz jeszcze chce to sprzedać bo blacha się sypie :wink: ....
Teraz jak tyle masz zrobione to szkoda sprzedawać...wiesz co masz. Samochodziki wdzięczne i może twoje było trochę zaniedbane,ktoś po prostu lał i jeździł...a ty za to płacisz....
Ale opis jak na początek na forum super...można uznać za wzorcowy... :wink:
Aha i jak byś mógł opisać jak spisuje się teraz gaz sekwencyjny?? Gdzie masz butle?? możesz zrobić fotki jak to wygląda w bagażniku i jak butla,ile litrów....u mnie gazownicy powiedzieli że nie potrzeba sekwencji...różnica prawie żadna i zwykły gaz wystarczy...opisz co i jak...

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25-05-2008, 17:43 
Offline

Dołączył(a): 14-01-2008, 09:36
Posty: 18
Lokalizacja: Wrocław - Nowa Ruda
Dopiero co wrócliłem z wyjazdu, więc chwilowo nie mam weny. Jutro pozstaram się wszystko nadrobić i wrzucić jakieś nowe foty.

_________________
szamada - szary szatan wswi
Mondeo Mk1 2.5 V6 170KM 15l/100km w-aw, 7,5l/100km trasa (Pb95)
BMW 525iA [E34] R6 170KM 18l/100km w-aw, 9l/100km trasa (Pb95)

Czasami mam wrażenie, że otaczają mnie analfabeci...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26-05-2008, 11:37 
Offline

Dołączył(a): 24-03-2008, 19:50
Posty: 45
Lokalizacja: Wrocław
w razie gdy będziesz potrzebowła napraw w autku to wal domnie też jestem z wrocławia i mam części naprawd tanio i odrazu naprawiamy bawimy się w mechaników:P pozatym ja mam charadke 1.0l 88r i w brew pozoram jakie miałem na początku to teraz jej niesprzedam a musze wymienić cały prawy przód bo niedaswno w rowie wylądowałem;p
pozdrawiam

_________________
była ładna czerwona charadka:(:(
teraz jest honda civic IVg.1.6 16V:):):)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26-05-2008, 17:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02-01-2008, 18:54
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
DVD, a do tego masz hamulce żylety :)

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26-05-2008, 20:38 
Offline

Dołączył(a): 24-03-2008, 19:50
Posty: 45
Lokalizacja: Wrocław
hamulce prawie żylet ale dają naprawde rade tylko że jest problem że auttko wylądowało w rowie i teraz zamiast sportowego zawieszenia to blacharke musze robić i częś
ci kupić:P

_________________
była ładna czerwona charadka:(:(
teraz jest honda civic IVg.1.6 16V:):):)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31-05-2008, 15:54 
Offline

Dołączył(a): 14-01-2008, 09:36
Posty: 18
Lokalizacja: Wrocław - Nowa Ruda
coś o gazie
instalacja esgi 2 (http://www.esgi.pl)
butla w miejscu zapasu 32l, rzeczywiste ok. 27l we Wro starcza na ok. 280 km. Spalanie w mieście ok. 10l/100km, przy kręceniu samochodu do ok.3000obr./min. ciut powyżej 9l/100km. Trasa - jeszcze nie zszedłem poniżej 8l/100km. Ogólnie sekwencja sprawuje się nieźle po ostatnim ustawieniu, choć przy poprzednim na gazie duuużo lepiej szedł niż na benzynie, aczkolwiek okupione buło to spalaniem miasto ok. 12-13 l/100km, trasa 10l/100km. Benzynę ostatnio tankowałem w marcu, zostało jeszcze pół baku. Sprawdzę dokładnie i powiem. Jedynym problemem pozostaje spalanie oleju ok 1l/1000km, aczkolwiek nie wiem, czy po prosu jeszcze się nie dotarł na gazie, czy za mocno go cisnąłem i zapiekłem pierścienie. W każdym razie i tak jest dużo bardziej ekonomicznie niż na benzynie. I teraz pytanie do osób które zagazowały swoje Charady jak jest z tym olejem, ile wam go bierze i jai używacie. Ja po remoncie miałem wlany mineralny VAT 15w40 TD, który niby dobrze się nadaje na dotarcie, aczolwiek temperatura spalania gazu jest o 120st.C wyższa niż benzyny i nie wiem czy jednak nie lepszy byłby jakiś półsyntetyk. Może ktoś zna rozwiązanie.

[Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A co nowego:
fotele GTTi
felgi 14" et 37 175/65
chyba na tył przy tym et będzie ciężko wrzucić 185, ale i tak jest ok.

abstrahując ukrad li mi CB radio Alan 102 + antena Midland, jak dorwę zabiję, nie mogę sę dostać do fury od strony pasażera ;)

_________________
szamada - szary szatan wswi
Mondeo Mk1 2.5 V6 170KM 15l/100km w-aw, 7,5l/100km trasa (Pb95)
BMW 525iA [E34] R6 170KM 18l/100km w-aw, 9l/100km trasa (Pb95)

Czasami mam wrażenie, że otaczają mnie analfabeci...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01-06-2008, 08:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
Dzięki za opis gazu...a ile cię ta sekwencja szarpnęła (koszt)??

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01-06-2008, 10:52 
Offline

Dołączył(a): 14-01-2008, 09:36
Posty: 18
Lokalizacja: Wrocław - Nowa Ruda
2500zł, aczkolwiek nie polecma firmy w której instalowałem, ciężko się z nimi potem dogadać

_________________
szamada - szary szatan wswi
Mondeo Mk1 2.5 V6 170KM 15l/100km w-aw, 7,5l/100km trasa (Pb95)
BMW 525iA [E34] R6 170KM 18l/100km w-aw, 9l/100km trasa (Pb95)

Czasami mam wrażenie, że otaczają mnie analfabeci...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL