forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 28-04-2024, 00:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Witajcie!
PostNapisane: 29-11-2007, 01:04 
Offline

Dołączył(a): 26-11-2007, 21:10
Posty: 1
Lokalizacja: Warszawa
Od tygodnia jestem właścicielem Charade 1.0 Diesel. Autko jest z 85 roku, kolor wiśniowo pomarańczowy metalik. Ma niecałe 120 tys na liczniku. Myśle że przebieg jest autentyczny, od 91 roku miał go starszy dziadek, który raczej nie wiele jeździł:) Narazie prawie nim nie jeździłem, bo jeszcze jest nie przerejestrowany, poza tym szybko musze zmienic olej:/ Przyznam szczerze, że troszke przeraża mnie wymiana oleju co 5 tys km, zastanawiam sie czy nie nalać pół syntetyka. Co o tym myślicie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29-11-2007, 08:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-04-2006, 12:21
Posty: 661
Lokalizacja: Jasło
Witam kolejnego juz posiadacza Charady G30, widze ze grono osob G11 i G30 rosnie w sile, i DOBRZE...

Co do oleju ja bym zminil narazie na taki jaki byl przejezdzil bym te 5000km (jesli co tyle trzeba zmieniac olej w dieslu) i wtedy bym zmienial jak cos.

Ja w moim 2X lalem jeszcze ten sam olej czyli ELF SPORTI 15w40 i dopiero za trzecia zmiana dalem CASTROL HIGH MILLAGE 15W40... i leje w dalszym ciagu.....

_________________
Poprzednio:
DAIHATSU Charade G12 1,0 CS
DAIHATSU Charade G201 GTI 1,6 16V
Aktualnie:
Honda Civic Sedan 2001

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29-11-2007, 08:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Witam na forum kolejnego posiadacza G30. Jeśli chodzi o zmianę oleju to można poszukać na forum, a jak nie znajdziesz to napisać nowy temat.
Pozdro

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-12-2007, 21:15 
Offline

Dołączył(a): 24-10-2007, 18:38
Posty: 58
Lokalizacja: Tarnów
Witaj
W taki przebieg to bym nie uwiezyl za nic w swiecie.
Ale jak jestes pewny poprzednich wlascicieli to bardzo dobrze i gratuluje znalezienia takiego egzemplaza. Co do oleju (ja tez mam diesla G101 kupionego ponad miesiac temu) wlalem mu Mobila 15 W40 oczywiscie mineralny. Jesli chodzi o polsyntetyka to zdan jest tyle ile wypowiadajacych sie z przewaga ze nie powinno sie stosowac polsyntetykow do takiego starego silnika jeszcze bez turbo, ze wzgledu na to ze moze sie sinik rozszelnic i zacznie wiecej brac oleju. A skoro co 5 tysiecy trzeba wymieniac olej to wystarczy chyba mineralny. Ale generalnie to Twoja decyzja, najwazniejsze zeby zastosowac lepszy olej jesli chodzi o firme, nie jakis tak Lotos na przyklad.

Dlaczego nie mozesz jezdzic autem? Przeciez mozna jezdzic autem nieprzerejestowanym, musisz miec tylko przy sobie umowe sprzedazy, dowod rejestracyjny i ubezpieczenie poprzedniego wlasciciela.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-12-2007, 21:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Co do lotosu to zdania byłyby podzielone, bo są zwolennicy rodzimych produktów. Dla przykładu podam, że w cienkolu zalanym oryginalnym VSmaxem pod korkiem robiła się piana taka biała, a po zalaniu lotosu olej był czyściejszy i piany nie było.
Do silnika jest ważne tyle żeby nie zmieniać oleju z mineralnego na półsyntetyk i odwrotnie, jaki był wlany wcześniej taki najlepiej.

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL