forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 27-04-2024, 15:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Siema
PostNapisane: 14-11-2007, 12:30 
Offline

Dołączył(a): 10-11-2007, 00:24
Posty: 12
Witam wszystkich, Od ponad 3 Lat u nas w rodzinie jes Charadka. Kupiona została za jakieś 500 zł :). jako pierwsze auto dla mojej siostry ale poniewaz teraz zmieniła ona ma Xsare to te auto jest połowicznie przeznaczone na złomowanie. Ja jednak chciałem podjąć sie proby reanimowania jej i przygotowania do wyścigów gdyz posiada ona motor 1.0 V3 12v turbodoładowany ( podobno 101KM). Co prawda na codzień jezdze nowszą Astrą to jednak nie moge jej przeznaczyć na Wyścigi bo jest za duzo warta :) A po drugie to kombi :D:D.

Mam nadzieje że znajdą się chętni do pomocy przy reanimacji mojej charadki.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14-11-2007, 12:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
napisz skąd jesteś, co do reanimacji wszystko zależy od stanu

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14-11-2007, 13:26 
Offline

Dołączył(a): 10-11-2007, 00:24
Posty: 12
szociu napisał(a):
napisz skąd jesteś, co do reanimacji wszystko zależy od stanu



Mieszkam pod Wawą.

ogolnie moj Ojciec ma warsztat samochodowy i jest zajebistym mechanikiem ale nie ma za bardzo czasu na robienie mojego auta :). A nawet jak znajdzie to wole podesłać mu autko ktorym na ciedzień jezdze bo mi jest potrzebne bezawaryjne.

A charadka jest z zewnątrz prawie bez zastrzezeń. Ma lekko popękany zderzak jeden i antrapke z przodu i z tyłu na klapie a rdza lekko wychodzi z tyło na progu ale to jest do zrobienia.

Mówiąc Reanimacje bardziej mi chodziło o Silnik. Ogolnie Silniczek miał wymieniane wszystkie paski, olej, uszczelki itp itd. i Chodzi bardzo ładnie. Ale ... ogolnie jezdziłem z turbiną i jakoś mocy nie miał za duzej. Aktualnie została zdemontowana turbinka ale nawet bez niej powinien jezdzić szybciej od malucha a tu lipa. Po przekroczeniu 100 Km/h już wolniutko idzie ta prędkość, ledwo do 130 dobiłem nią :/ A raczej bez turbo te 100 kilometrów powinien bez problemó osiągnąć:/ I kurde nie wiem w czym jest problem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: hej
PostNapisane: 14-11-2007, 15:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04-09-2007, 19:07
Posty: 208
Lokalizacja: Warszawa
Witam :) .No to spod warszawy najblizej bedziesz mial do mnie .Wyslij mi jakies fotki na maila i w razie czego pisz .Przygotuj sie na to iz jest to samochodzik naprawde dla fanatyka i rzadko ,ktory mechanik bedzie mial o niej pojecie.Jednak szukajac fachowcow trafiles dobrze i sam wiem ze nikt ci na forum pomocy nie odmowi. Sam mam 2 (i pol) GTTI ale przy "starszych" szanownych GTTowiczach jestem "zielony". Cena za ktora kupiliscie auto swiadczy o tym ze czeka cie sporo pracy :) ....ale WARTO !

_________________
E46 3,0 , GTTi FaN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: hej
PostNapisane: 14-11-2007, 16:30 
Offline

Dołączył(a): 10-11-2007, 00:24
Posty: 12
Pkt. 1 Ja jestem z Wołomina więc do Wawy jest blisko. Kupilismy charade kilka lat temu za grosze i juz jest wyszykowana i jezdzi ładnie 2 - 3 lata :). Ale teraz moze skończyć na szrocie albo sprzedana za grosze komus a ja wole z niej zrobić sobie autko na wyscigi. Bo w sumie duża moc w niej drzemie :P.

Pkt. 2 Nie znam sie kompletnie na samochodach, tylko takie mega podstawy :). Ogolnie tatuś mechanik samochodowy i wychodze z domu i w 5 sekund jestem w warsztacie :). Ogolnie autem nie jezdziłem i mało mnie interesowało ono przez to że strasznie wolne jest, ale teraz jak poczytałem to na 100% powinno być szybsze od mojej nowej Astry 100KM. Bo ona ma z 10 do setki a charadka powinna zasuwać w mniej niż 9 z tego co się dowiedziałem. Mam nadzieje że uda mi się odmulić to autko :). Dlatego założłem nowy wątek w dziale Problemy eksploatacyjne może ktoś pomożę :). Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: hej
PostNapisane: 15-11-2007, 02:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04-09-2007, 19:07
Posty: 208
Lokalizacja: Warszawa
luki1986 napisał(a):
powinno być szybsze od mojej nowej Astry 100KM.



8) oj powinno .Spojrz w DR ile wazy Astra ......

Zorganizuj jakies fotki :)

_________________
E46 3,0 , GTTi FaN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15-11-2007, 15:46 
Offline

Dołączył(a): 10-11-2007, 00:24
Posty: 12
Wazy tylko 300 kilko więcej :P. Ale wygląda lepiej niż jezdzi :P.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL