forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 27-04-2024, 22:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: G200 Łódź Witam!
PostNapisane: 08-10-2007, 20:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-05-2007, 00:48
Posty: 21
Lokalizacja: Łódź
Witam wszystkich!

Od grudnia 2006 jestem posiadaczem g200 r.94.
Z początku chciałem kupić jakieś w miarę młode auto za około 25 tysięcy i przeglądając ogłoszenia na allegro natknąłem się na granatowe Charade. Nie mogłem uwierzyć, że za kwotę 3000zł można mieć takie ładne autko – lakier metalik, alufelgi i w dobrym stanie (tak było w ogłoszeniu. Spontanicznie i ku wielkiej dezaprobacie mojej dziewczyny ruszyłem do Wałbrzycha (a jestem z Łodzi) gdzie czekało na mnie świeżo sprowadzone z Niemiec Daihatsu. Prawdę powiedziawszy byłem tak podekscytowany samym pomysłem, że nawet przymknąłem oko na parę mankamentów jak niezbyt „zdrowo” pracujący silnik i hałasująca kolumna kierownicy.
Jeszcze przed zakupem samochód przeszedł badanie techniczne w tamtejszej stacji, co jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, ze podejmuję dobrą decyzję.
Po przyjeździe do Łodzi autko zarejestrowałem, wymieniłem olej, świece, klocki, (rozrząd ponoć był wymieniony) i jazda.
Z początku byłem zadowolony z samego faktu, że auto jeździ. Potem przyszło kilka napraw – wymiana elementów wydechu (korozja), regulacja zaworów wraz z analizą spalin.
Na dłuższej trasie po wrzuceniu na luz autko gasło – strumienica w miejsce katalizatora i regulacja elektroniki rozwiązały problem.
W miarę upływu czasu coraz bardziej dokuczała mi hałasująca kolumna kierownicy. Byłem u kilku mechaników i nic, choć diagnozy były ciekawe - maglownica do regeneracji, przednie zawieszenie, przekładnia kierownicy. Koniec końców dalej stukało
Po zimie kilka przygód z dziurami wykończyło mi oponę a woda i piasek 2 przeguby. Jednak najbardziej niepokoi mnie silnik który pomimo regulacji jest bardzo głośny (pracuje jak diesel w 20-letniej taksówce).
Ostatnia wizyta w „znajomym” warsztacie choć zaowocowała usunięciem uporczywego stukania, otworzyła mi oczy na kilka problemów mojego g200. Silnik jak i zawieszenie okazały się być do generalnego remontu.
Po tej wizycie nawet miałem zamiar go sprzedać (moja dziewczyna bardzo się ucieszyła), lecz ciągle się waham bo przez prawie rok polubiłem to auto. Było nie było nigdy mnie nie zawiodło, a nie oszczędzałem go. Dlatego w najbliższym czasie planuję generalny remont – szczególnie jeśli chodzi o silnik i zawieszenie. Zobaczymy co z tego będzie.
Proszę o rady odnośnie silnika i reszty.
Pozdrawiam


Ostatnio edytowano 08-10-2007, 22:21 przez CharadeDaRade, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08-10-2007, 20:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-01-2006, 13:36
Posty: 1253
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witam !!!
Powiem ci jedno - TAK TRZYMAJ !!!
Nie sprzedawaj charadki - to najpiękniejsze autko pod słońcem :)
Moja przyjechała w XII.2005 - wsadziłem w nią do dziś jeszcze raz tyle ile kosztowała i najprawdopodobniej jeszcze wsadzę !!! Ale nie sprzedam :)
Jeżeli nie masz wspomagania to mam dobrą wiadomość - mam z mojej wyjęty kompletny układ kier + pierwszy krzyżak kolumny. Luzy w normie - nie jest idealnie, ale do regeneracji się nada i długo będzie jeździć. Nie ma luzów na zębatce - pojawiły się końcach prowadnic - drążki ruszają się góra - dół. Wycenili mi naprawę na 200-250 zł w Łodzi w warsztacie. Unikając tego kupiłem za 300 zł kompletny układ ze wspomaganiem - naprawdę okazja !!! Prowadzi się o wiele lżej. Silnik... nie przejmuj się :) Każdy z nas prawdziwych charadziaży ma 3 lub 4 uszczelki pod głowicą za sobą ;) Osobiście mam zawsze jedną w zapasie - na wszelki wypadek :) W Bydgoszczy regenewują sworznie wahaczy - 80 zł / szt. Montują takie, że je można potem dokręcać - jak w sportowych autach wyczynowych posiadają kompensację luzów. Śmigam miesiąc i jest ok.. a jak się poluzują - dokręcę :)

Kochaj charadkę a ona się odwdzięczy :)

_________________
dawno temu : Hyundai Pony GLS 1.5 82KM
dawniej : Daihatsu Charade G200 1.3 84KM
nie tak dawno : Audi 80 Avant 2.0 90KM
przed chwilą : Fiat Doblo 2010 Maxi Combi 1.6 MultiJet 105KM (290Nm)
teraz : Mitsubishi L200 Invite+ DoubleCab 2.5 DiD 136KM (390Nm)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08-10-2007, 21:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Taki post CharadeDaRade jest dawką optymizmu dla fanów daihatsu. Liczę na Twój udział w dyskusjach i czekamy na foty charady!! A jak dałeś taką kwotę to musiałeś sie liczyć z tym, że trzeba będzie coś dołożyć, ale i tak źle nie jest!!

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-10-2007, 18:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witamy kolejenego zapalonego Charadziarza :)


p.s. my fani G1X, G2X i G1XX jesteśmy pomału wypierani przez nowsze G2XX ale ważne żeby byli pasjonaci dla których Daihatsu to nie tylko dupowóz :) a każdy ma inny gust i trzeba to wam maniaką G2XX wybaczyć :)

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-10-2007, 18:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02-02-2006, 23:10
Posty: 97
Lokalizacja: Mojęcice k.Wołowa
EVO zapomniałeś dodać że jeszcze G3XX :D

_________________
Live to ride - Ride to live
Honda Jc20 Gold Alcast ver. Open
Kawasaki Zx6r...rozbita:< ale na wiosne Zx9r... bedzie sie dzialo...
Co ty wiesz o zapierdalaniu...??? Ty stara dupa jestes:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL