forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 28-03-2024, 11:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Charade G102 1.3 1991 r. sprawna
PostNapisane: 28-05-2018, 13:28 
Offline

Dołączył(a): 06-06-2008, 23:37
Posty: 16
Lokalizacja: Wałbrzych
Samochód: Daihatsu
Model: Charade 1.3
Rok: 1993
Witam. Do sprzedania 1.3 z 1991 r. chyba jest ich już nie wiele.
Jest to moja druga Charada, bujam się nimi od 12 lat, do tej pory dzielnie się spisywały i sprawiały mi dużo radości z jazdy.
Do rzeczy: auto sprawne, jeżdżące po świeżym przegląd, OC kilka miesięcy, co trzeba zrobić:
– jeden przegub lekko zaczyna cykać,
- pojawił się mały luz chyba na końcówce drążka,
- hamulce za jakiś czas do regeneracji generalnie hamuje dobrze i ręczny też mocny, krótki tylny odcinek przewodu skorodowany więc też kwalifikuje się do wymiany.
- karoseria jak widać na zdjęciach, podwozie w 2017r robione i konserwowane, wzmacniałem też okolice kielichów z tyłu i mocowanie prawego tylnego wahacza, progi są ok, wszędzie stoi solidnie na lewarku, poprzedni właściciel szpachlował i malował tylne nadkola (widać inny odcień), jedno ognisko pod tylną szybą, generalnie jak na japońca to dobrze trzyma się kupy. Wnęki od tylnych drzwi miały dziury, nie przeszkadzało mi to, rdza była wyczyszczona, zamalowana i położona masa. W miejscach wlepek (lewy tył, prawy przód) były wgniotki i przetarcia.
- nie działa regulacja strumienia powietrza na wszystkie pozycje (do naprawienia lub mam 2 zapasowe na wymiane), jest ustawione na szyba/nogi, mi tak pasowało i tak zostało.
- oczywiście niesprawny obrotomierz,
- biegi wchodzą sprawnie, wsteczny czasem trzeba wbić „z czuciem”, sprzęgło też ok.
- silnik rakieta, mocny, pali dobrze, nie kopci, zmienione kable, świece, kopułka. Ma specyficzny odgłos (jak diesel) od 3 lat na nic to nie wpłyneło, mechanik powiedział, że jakaś błaha sprawa i żeby się tym nie przejmować więc tak jeżdżę i wszystko ok, jest moc i nic się nie dzieje.
- tłumik gdzieś ma nie wielką dziurę, nie jest głośny ale czasem czuć spaliny.
Tapicerka w środku całkiem zadbana, welurowa.
Kupiłem go z przebiegiem 160tys i myśle że był autentyczny, dziś ma troche ponad 200tys.
Czas przyszedł się z nim rozstać ponieważ potrzebowałem większego auta i na ten nie będę miał już czasu.

MAM CAŁĄ DRUGĄ CHARADE '93r. 1,3 3D NA CZĘŚCI, PLUS MASA INNYCH CZĘŚCI.
Co do kół to w tej cenie ciemniejsze alu z dobrymi zimówkami i dwa komplety stalowych, te srebrne alu z bardzo dobrymi letnimi za dopłatą 300zł
Posiadam też do niej kupione w sklepie 4 sprężyny sportowe Jamex, oddam za połowe ceny, 150zł.
Wszystko do dogadania.
Więcej zdjęć na maila.

https://www.olx.pl/oferta/daihatsu-char ... 97694f9177

Jestem z okolic Wałbrzycha, 70km od Wrocław,
Kontakt: 607630077

_________________
\Obrazek
Charade 1.3 '93
Charade 1.0 '91
Fiat 126p '78r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Charade G102 1.3 1991 r. sprawna
PostNapisane: 16-04-2023, 12:49 
Offline

Dołączył(a): 06-06-2008, 23:37
Posty: 16
Lokalizacja: Wałbrzych
Samochód: Daihatsu
Model: Charade 1.3
Rok: 1993
Witam. Auto sprzedane, po kilku miesiącach dalej mi żal ale trzyma mnie fakt , że poszła w dobre ręce. Zaciekawiła mnie za to wersja z silnikiem 1.6 16v. Póki co jest zemną Daihatsu Terios 1.3 z którym równie się polubiłem jak z Charade, jeżdżę nim już kilka lat i zawiózł nas nawet do Włoch i dolomity. Pozdro

_________________
\Obrazek
Charade 1.3 '93
Charade 1.0 '91
Fiat 126p '78r


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL