forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 28-03-2024, 18:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Była Charada G100 "Czesiu" a jest teraz Astra F "Asterix" ;)
PostNapisane: 18-05-2011, 15:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
Znalazłem troszkę czasu i zamieszczam zdjęcia mojej Astry F 1.6 Kombi.
Krótko o aucie:
Przeszłość nieznana. Kupiłem go od rodziny, która nią jeździła 7 lat. Przedtem miał być to ponoć dziadkowóz - tak jak 99% polskich samochodów na sprzedaż :lol: ;)
Przeszłość wypadkowa owej rodzinie znana nie była. Uświadomiłem ich w 20 minut, że przeszłość tego auta jest pełna ciekawostek. Była bita z przodu i z tyłu. Na szczęście, wygląda to na kosmetykę.

Wyposażenie które znalazłem to:
Halogeny przeciwmgłowe
El. sterowanie światłami (nie działa chyba)
Poducha
Regulowana wysokość fotela kierowcy
Centralny zamek
Zalepiony szyberdach
Fotele kubełkowe
Chyba był tu kiedyś ABS
Listwy z napisem "sport" na bokach
Alumpfelgi

Do tego w dodatkowym wyposażeniu dostałem 100 kilo szpachli nieznanej mi firmy, bo nie mam jej w pudełku ale za to na nadkolach tylnych.

Czy zamierzam coś robić z tą Astrą? Oczywiście, że tak! Trzeba dokupić kierunkowskazy boczne, bo jakaś " :evil: :( :( " urwała i dołożyć jeszcze troszkę szpachli.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co do Charady G100. Ojciec odstawił ją do mechanika. Niedługo powinna dostać drugiego życia :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Była Charada G100 "Czesiu" a jest teraz Astra F "Asterix
PostNapisane: 18-05-2011, 17:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
Jak dla mnie to auto typowo dla dziadków...wnetrze ciemne bez rewelacji,silniki przecietne i zmora czyli korozja...skrzynie padają czesto. Osobiście bym takiego samochodu nie kupił,astra 2 jeszcze ale 1 to nie moja bajka. choć teraz te autko można kupić za śmieszne pieniądze i jako typowy dupowóz sie nadaje...

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Była Charada G100 "Czesiu" a jest teraz Astra F "Asterix
PostNapisane: 18-05-2011, 18:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2008, 15:24
Posty: 470
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Charade
Model: g10, g100
Rok: 1983
No nawet nawet :) Powiedzialbym bardzo ładna:) Jeśli to silniczek 1.6, ktory nie jezdzil nigdy w gazie to trafiła Ci sie niezła sztuka. Powiedz mi ile pali tobie ta astra?
Podebne sie pod temat zeby nie zakładać nowego. To ja aktualnie nabylem bmw e36 318is touring 1997r. Wyposazenie: Climatronic, webasto, elektryka na wszystko, centralka alarm, szyberek. Charade doczeka sie teraz konkretnych modyfikacji, bo nie bede musial jej skladac na szybko zeby jezdzic.
Obrazek

Obrazek

Ta z lewej oczywiscie moja, obok znajomy ;)

_________________
_________________
Daihatsu Charade G10
Daihatsu Charade G100
BMW e36 318 touring

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Była Charada G100 "Czesiu" a jest teraz Astra F "Asterix
PostNapisane: 18-05-2011, 21:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
seba601s

Czy dziadkowóz? Zależy czego wymagasz od auta. Ja kiełbie we łbie nie mam i nie potrzebuję pędzić 160KM/h po autostradzie. W czasie szybkiej jazdy w trasie lubię słuchać muzyki dlatego fajnie, że auto ma wyciszenia. Bardzo też jest przyjemnie, gdy nie trzęsie Cię na wszystkie strony na każdym wyboju. No i jak rozkładasz fotele z tyłu, można iść spać w aucie bez namiotu. Całkiem ciekawa sprawa, bo po dupie nie ciągnie od ziemi.

Co do tapicerki. Wygląda nowocześnie mimo, że auto swoje lata ma. Wszystko jest pozaokrąglane i jest całkiem przyjemne.
Kierownica jest duża i wygodna. Fotel kierowcy reguluje się w 3 płaszczyznach co jest naprawdę dla tak wysokiej osoby jak ja przydatne. Silnik 1.6 z 72 KM na pokładzie wystarczy do wyprzedzania i płynnej jazdy. Auto idealne żeby jechać po zakupy, zrobić wypad za miasto i żeby przewieść jakiś np. mebel. Poza tym daje coś, czego w Charadzie nigdy nie czułem - Poczucie bezpieczeństwa. Ma chodź głupią poduszkę dla kierowcy. Charade jest super sprawą, naprawdę jest to moje auto życia. Ale jednak nigdy w życiu nie wsadził bym swojego dziecka i nie pojechał nią w trasę.
Z resztą. Porównując wnętrze oraz ergonomie w Charadzie G100 i w Astrze nie ma o czym pisać. Przepaść dekady.

I ostatni raz wracając do dziadkowozu. Charade G100 1.0 to dziadkowóz i maruder prawego pasa. Jechałem nim w góry i pedał ciągle był wciśnięty do oporu a na liczniku km/h nie przybywało. Tak więc jest to dla mnie przeskok ogromny.

KiLLerXX
Dupowóz zacny :D Dzięki tej beemie nie musisz się spieszyć z naprawą Charady i będzie lepiej zrobiona :)
BMW jeżeli nie jest oszpecone wiejską ręką naprawdę jest fajne. Byłem przez pewien czas współposiadaczem BMW E30 324D z 87 roku. Kultowe auto. I wcale nie było wiejskie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Była Charada G100 "Czesiu" a jest teraz Astra F "Asterix
PostNapisane: 19-05-2011, 19:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
Dża napisał(a):
seba601s

Czy dziadkowóz? . Silnik 1.6 z 72 KM na pokładzie wystarczy do wyprzedzania i płynnej jazdy.

no dziadkowóz i juz...he he... a 72KM to wystarczy?? Ja w Gran Move mam niby 90 i sie zastanawiam czy z piwnicy nie wyjąć silnika HD i zrobić remontu i do kombi włożyć...Zapnij przyczepke ,włącz klime ,wez 3 osoby i bagaże i jest porażka..........

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Była Charada G100 "Czesiu" a jest teraz Astra F "Asterix
PostNapisane: 19-05-2011, 20:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2008, 15:24
Posty: 470
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Charade
Model: g10, g100
Rok: 1983
Do jazdy po miescie wystarczy nie przesadzajcie Astra jest dość lekka :) Kolega przecież klimy w astrze nie ma a przyczepek nie planuje ciągnąć. Aczkolwiek, nie powiem moja kombica ma ponad 140 koników, czasami sie przydają ( hehe jednak te koniki czymś trzeba nakarmić niestety)

_________________
_________________
Daihatsu Charade G10
Daihatsu Charade G100
BMW e36 318 touring

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Była Charada G100 "Czesiu" a jest teraz Astra F "Asterix
PostNapisane: 19-05-2011, 20:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
Maksymalnie jechałem w 4 dorosłe osoby i nie widziałem jakoś znaczącego spadku mocy.
Mi się przyspiesza Astrą dość fajnie. Więcej koników nie potrzebuję :)
Co prawda jechałem ponad 1k km Oplem Omegą 2,5L Turbo i przy 150km/h auto dopiero słabiej przyspieszało, ale to jak pisałem - Zależy kto co potrzebuje :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Była Charada G100 "Czesiu" a jest teraz Astra F "Asterix
PostNapisane: 02-09-2012, 17:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
Chciałbym zaktualizować dane dotyczące Astry ;)
Gdy zakładałem ten wątek, mało co wiedziałem na temat tego wozidełka. W dowodzie rejestracyjnym były wpisane jakieś bzdury totalne. Musiałem to prostować.

Astra od początku dziwnie dobrze się zbierała. Kolega mający takie samo niby auto, nie mógł wyjść z podziwu jak to możliwe,że jego 1,6 ledwo jedzie a moje wgniata w fotel.
Kompletnie nie znałem się na Oplach, więc zwalałem to na kondycję silnika.
Jak się potem okazało, koledzy z AKP wyjaśnili mi co to za autko.

Otóż moja Astra to limitowana wersja SPORTIVE, która była krótka jak powstanie Praskie.

Zastosowano w niej silniki C16SE 1,6 8v o mocy 100KM i 150NM na pełnym wtrysku.
Od 0-100 zbiera się aktualnie w ok. 11,5 sekundy (wg. informacji producenta- 10s).

Wersja "Sportive" oprócz oprócz innych listw bocznych z napisem "sport", wyróżniała się wnętrzem i bezpieczeństwem.

Zastosowano w niej kubełkowe fotele, poduszkę powietrzną kierowcy oraz pirotechniczne napisane pasów.
W standardzie znajdowały się halogeny, szyberdach oraz el. sterowanie światłami. Do tego 6 głośników Bluepunkt. A teraz w sumie 7 ;)

Niestety, pierwszy właściciel nie chciał zamontować elektrycznych szyb oraz klimatyzacji :(

Auto niestety prawdopodobnie idzie w odstawkę z powodu służbówki. :(

Co do usterek - urwałem tylny amortyzator. Koszt nowego KAYABA jest śmiesznie niski.
Pewnego dnia auto przestało odpalać. Stało pod domem 2 tygodnie. Winne były przewody do świec kupione miesiąc wcześniej - ostatnia rzecz, która mogła wpaść do głowy.

Pewnie będę ją jeszcze remontował, lecz teraz widzi mi się jakiś Diesel w automacie.

Rdza go chrupie jak to Opla. Niestety 18 lat robi swoje. Do tego ciągle pukają drzwi pasażera. Chyba je w końcu urwę.
Pukająca blenda z tylu, czy roleta to standard. :(

Ale tak wygodne fotele spotyka się nie często :) Trasa Wrocław - Łeba bez zmęczenia i bólu pleców. Aż szok! :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL