forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 27-04-2024, 23:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Charade G200 - rojber - Poznań
PostNapisane: 18-11-2008, 22:06 
Offline

Dołączył(a): 16-03-2008, 22:22
Posty: 172
Samochód: Daihatsu
Model: G200
Rok: 1993
Od grudnia 2006 jeżdżę G200 z 93 roku w wersji 3-drzwiowej z silnikiem 1.3.
Auto kupiłem w bardzo dobrym stanie - czysty cichy silnik i brak korozji - świeżo ściągnięte z Niemiec.

Od tego czasu zrobiłem nim ponad 50 tysięcy kilometrów, w aucie wymieniłem już:
- całe tylne zawieszenie [na oryginalnych częściach Daihatsu] + amortyzatory
- tarcze, klocki i jakieś drobne elementy zawieszenia z przodu
- układ wydechowy, stary się rozleciał od jeżdżenia po dziurach
- zamontowałem oryginalne elektryczne lusterka
- lewy wahacz
- uszczelkę kapy zaworowej

Przy okazji badane było ciśnienie na tłokach (?) - manometr [o ile tak to się nazywa] wtyknięty w gniazda świec wskazał o ile dobrze pamiętam 11-11-10-11 - tak czy inaczej kompresja bardzo równa i zbliżona do fabrycznej.

No i wiadomo, oleje, filtry i inne materiały eksploatacyjne. Samochód sprawuje się naprawdę idealnie, nie mam z nim żadnych problemów, spalanie w cyklu miasto 70% trasa 30% to jakieś 6.5-7 litrów, ale przyznam, że często lubię w tym aucie przydusić.

Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że nie udało mi się w tym aucie wyjść poza 7 litrów na 100km. Zawsze tankuje przy stanie 500km na liczniku i wchodzi mi wtedy od 32-34 litrów.

W tym tygodniu nadszedł czas na wymianę przednich amortyzatorów [Kamoka od G102] plus oryginalne ślizgi Daihatsu.

Od wakacji autko jeździ na 14" felgach od Applause'a:

Obrazek

Latem tego roku wyszło na jaw, że prawy tylny próg zaraz przy kole jest przerdzewiały, został wycięty i wspawany nowy element. To samo tyczy się tylnych nadkoli. Po poprawkach elementy zostały zabezpieczone tylko czarną farbą, biłem się z myślami, czy nie lakierować całego auta ale na razie odpuściłem...

Karoseria nie nosi większych śladów korozji, mówię tu o bąblach itp. niespodziankach. Wiadomo - gdzieś tam jest zadrapana, wciśniętą lub przetarta - to w końcu 16 letni samochód - ale jak to się mówi - auto się nie sypie.

Z racji ilości kilometrów jakie nim robię jest po prostu zadbane, sami wiecie jak to jest, jak się coś psuje i się nie naprawia, to zaraz leci jak domino jedno po drugim...

Najbliższe naprawy? Wiem, że będę musiał wymienić w końcu uszczelkę pod głowicą, stara się zaczyna pocić. Autko bierze też olej, ale w bardzo sprytny sposób, bo byłem już z nim u wielu mechaników plus na 2 zjazdach w Bydgoszczy i niestety nikt nie jest stanie stwierdzić gdzie ten olej ucieka - silnik suchy [delikatnie spocona uszczelka od strony paska rozrządu], nie kopci a oleju ubywa :)

To w sumie chyba wszystko - cała historia mojej Charadki. Podsumowanie? Jak ją kupowałem, to czułem lekki niesmak - strasznie mi się nie podobała. Ale po pierwszym tygodniu jeżdżenia tym autem niestety jak inni forumowicze wpadłem po uszy no i jest ze mną do teraz :)

Plany na przyszłość? Albo niestety sprzedam na wiosnę w dobre ręce komuś kto będzie o nią dbał jak ja, albo zostanie w rodzinie - jeszcze nie wiem...

21.11.2008

Autko ma już zamontowane nowe amortyzatory olejowe Kamoka na przodzie z modelu G102. Pasują i nie wymagają żadnych "inwazyjnych" przeróbek...

Link do topicu o amorkach G102->G200:

http://klub-charade.asis.pl/forum/viewtopic.php?t=3628


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-11-2008, 15:23 
Offline

Dołączył(a): 16-03-2008, 22:22
Posty: 172
Samochód: Daihatsu
Model: G200
Rok: 1993
22.11.2008

Obiecane zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

BTW, pierwszy śnieg w Poznaniu w tym roku :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Charade G200 - rojber - Poznań
PostNapisane: 26-05-2009, 13:40 
Offline

Dołączył(a): 16-03-2008, 22:22
Posty: 172
Samochód: Daihatsu
Model: G200
Rok: 1993
Panowie i Panie :)

Nastał ten czas - zmieniłem auto... Od weekendu moje dupsko wozi Volvo V40 rocznik 2000 w dieslu.

Fotka z motostat:

Obrazek

Co do Charady - decyzja jeszcze nie zapadła - albo zostanie w rodzinie [dla brata], albo sprzedam... Jak co oczywiście dam znać na forum. Z racji tego, że trochę czasu z wami spędziłem nie znikam na zawsze - będę tylko rzadziej wpadał :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Charade G200 - rojber - Poznań
PostNapisane: 14-01-2010, 14:21 
Offline

Dołączył(a): 16-03-2008, 22:22
Posty: 172
Samochód: Daihatsu
Model: G200
Rok: 1993
Jako że Charade jednak zostało w rodzinie [jeździ nim moja dziewczyna] znowu trzeba było przy niej podłubać.

Dwa miesiące temu zerwał się pasek pompy/alternatora. Powodem było zatarte łożysko w pompie. Pompa niestety bez mojej wiedzy wymieniona w jakimś dziwnym warsztacie na jakiś zamiennik. Efekt: od 2 tygodni z pod maski dochodziły dźwięki w stylu pozostawionej gdzieś metalowej puszki z śrubami.

Podjechałem do Agmar, diagnoza - padnięta pompa, która w każdej chwili mogła się rozpaść i puścić cały płyn z układu. Przy okazji zrobiłem rozrząd, wymienili simmering na wale [puszczał olej] i rolkę bo do zmiany zostało tylko 10 000km i bez sensu dwa razy rozbierać to samo...

Pompa - 130 zł
Pasek, rolka, simmering, uszczelka kapy - 170 zł
Robota - 200 zł

Nie pakujcie do Charadek gównianych zamienników - nie warto. Teraz autko hula dalej :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Charade G200 - rojber - Poznań
PostNapisane: 15-01-2010, 00:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
No racja z tymi częściami...
A jak volvo sie spisuje,zadowolony? Jak z częściami do tego,bo to autko to podobno kilka aut w jednym...

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Charade G200 - rojber - Poznań
PostNapisane: 15-01-2010, 12:52 
Offline

Dołączył(a): 16-03-2008, 22:22
Posty: 172
Samochód: Daihatsu
Model: G200
Rok: 1993
Co do Volvo:
- silnik robiony we współpracy z Renault
- koncern wywodzi się ze Szwecji
- zawieszenie od Mitsubishi
- auta składane w Belgii, Holandii i Szwecji
- prawa do produkcji osobówek Volvo posiada Ford

Tak więc trochę w tym racji :) Generalnie jestem zadowolony, mega wygodne auto... Z częściami nie ma problemu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Charade G200 - rojber - Poznań
PostNapisane: 16-01-2010, 09:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12-07-2007, 12:16
Posty: 96
Lokalizacja: Gdynia
rojber widzę że nie jestem sam u mnie jest podobnie tyle że charade zostawiłem mojej mamie a sam teraz jeżdżę volvo tyle że 960 z 91r czyli 100% szwed tyle że układ napędowy automat skrzynia skonstruowany z japońcami a silnik opracowany razem s porshe 3.0 24v :D pozdrawiam posiadaczy volvo i charade

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL