forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 20-04-2024, 00:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nawigacja GPS
PostNapisane: 22-06-2008, 18:43 
Offline

Dołączył(a): 05-02-2007, 12:24
Posty: 133
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Samochód: Charade
Model: Były G100 i G112
Rok: 1988
Mam dylemat co kupić. Zostałem przedstawicielem handlowym w terenie, czyli wykopali mnie zza biurka i przydałaby się nawigacja. Chciałbym taką razem z telefonem, bo i tak muszę zmienić. Zastanawiam się nad MIO A701 lub A702. Pierwsza ma dziadowski aparat i brak wifi, ale za to ma procesor 520 MHz. A702 ma aparat 3,2 Mpix i wifi, ale słaby procek 200 MHz.
Liczę na pomoc Sebka i JerzegoG, bo są obyci w tych wynalazkach. Mam teraz dwie szt. Medion i Lark hehehe obie do niczego. Medion ma dobrą mapę ale nigdy nie złapał sygnału GPS, Lark łapie sygnał w 5 sekund, ale zrobiłem raz dzięki niemu 140 km daremnie, mapa z Larka to porażka, kłamie i kieruje w przeciwnym kierunku.

_________________
Było Charade G 100 CB23 1.0 B 1988r. oraz
Charade G 112 4WD 1,3 16V EFI 1988r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-06-2008, 19:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2007, 12:18
Posty: 122
Lokalizacja: Nowy Sacz/ Katowice
ja tez troche poczytalem wiec moze pomoge
po pierwsze poczytaj
Kod:
http://forum.gps24.pl/

lub temu podobne

po drugie
nawigacja to przede wszystkim mapy najlepsze mamy Polski to automapa i gpmapa
pierwsza pasuje do kilku nawigacji (w wiekszosci po malych przerobkach)

jesli chesz nawigacje w telefonie kup telefon z symbianem lub windows mobile i masz taka naw z takimi mapami jaka chesz

jesli chesz miec aparat, nawgacje, odtwarzacz dvd i inne bajery to masz 3 wyjscia
1. kupic kazde urzadzenie z osobna
2. kubic bajeranckiego laptopa
3. kupic nawigacje z "bajerami" i narzekac ze cie zle prowadzi, psuje sie etc. (wiadomo jak cos jest do wszystkiedgo to wiadomo do czego jest)

osobiscie zastanawialbym sie albo nad telefonem z symbianem + garmin mobilext (ewentualnie automape)
lub nawigacje garmina (lepiej bogatciej wyposazony sprzet a mniej map)
a jesli lubisz grzebac w sofcie to nawi z windowsmobile mozna odblokowac do dograc fajny sft

sam uzywam garmina i jestem z niego bardzo zadowolony jest duzo map czesto aktualizowane i dosyc prosty w obsludze

_________________
internet eksplorer to doskonaly program pozwalający użytkownikowi na dokładne przeglądanie zasobów internetu i na odwrót


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-06-2008, 21:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Ja posiadam MIO A502 i jestem z niego bardzo zadowolony brakuje tylko klawiatury alfanumerycznej ktora ma MIO A701 ale ten problem mi nie przeszkadza.

Kolega wyzej pisal o telefonie z symbianem hmmm raz ze Automapy nie wgra a dwa to slabo chodza tzn. wolno.
Automapa jak narazie najlepsza.

HTZ jezeli zdecydujesz sie na jakiekolwiek MIO kup sobie na ich stronie o wiele wiecej tansze sa niz na allegro,a w dodatku gwarancja na 2 lata czego nie daja na allegro .Gwarancja typu door-to-door.

Ja mam MIO A 502 i jestem zadowolony jak pisalem wczesniej mam Windows Mobile 5 a co najlepsze specjalny program ktory trzeba aktualizowac co 3 dni.Pobiera on informacje o danym polozeniu satelit na nastepne 3 dni.Co to daje..?? Daje duzo bo nawigacja po uruchomieniu juz po okolo 5s ma polaczenie.Ostatnio nawet mi w domu znalazl sygnal GPS.


Do tego masz servis internetowy MIO z ktorego wiele mozna zassac a takze duzo informacji pod wzgledem konfiguracji


Pozdrawiam

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Osłona tarcz hamulcowych do Daihatsu Charade G100
PostNapisane: 23-06-2008, 16:10 
Offline

Dołączył(a): 21-11-2004, 20:19
Posty: 66
Poszukuje osłon tarcz hamulcowych do Daihatsu Charade G100 . Czy posiada może ktoś takie ???, jeśli tak to w jakiej cenie???
Albo moze wie ktoś gdzie takie można kupić???
Prosiłbym o informacje na maila: kosa-45@o2.pl
Bardzo dziękuję z góry za każdą odpowiedz i pozdrawiam Jacek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Nawigacja GPS
PostNapisane: 23-06-2008, 19:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14-05-2007, 13:06
Posty: 651
Lokalizacja: Ostrzeszów
Samochód: Hyundai Sonata
Model: EF 2.5l V6 170KM
Rok: 2000
@HTZ
Dzięki za uznanie.

Na początku zaznaczę że już od dawna się nie bawiłem nawigacją, obecnie mam iPhone więc korzystam głównie z Google Maps.

Jeśli lubisz wynalazki, tak jak ja, to.
Ja zawsze obstawałem i będę obstawał przy połączeniu PDA + dowolnej mapy i odbiornika GPS.
Ponieważ mają większe możliwości (wifi, e-mail, www, filmy, mp3, itp.).
Jak będziesz sprytny to znajdziesz sposób na obniżenie kosztu zakupu zestawu.

Proponuje np:
PDA HP iPAQ 214 Enterprise od 1000zł do 1300zł.
Obrazek
Windows Mobile® 6 Classic
Ekran dotykowy TFT 4,0", 65 tys. kolorów, 640 x 480 pikseli, podświetlenie LED
Wbudowane interfejsy WLAN 802.11b/g, Bluetooth® 2.0 i EDR
Marvell PXA310 624 MHz
128 MB pamięci SDRAM do uruchamiania aplikacji, 256 MB pamięci flash ROM
Akumulator: wymienny akumulator litowy o pojemności 2200 mAh
(Sam się nad nim zastanawiałem przed zakupem iPhone)

Automapa Europa 4 lub 5 :twisted:
Obrazek

GPS na przykład: PENTAGRAM PathFinder P 3105 od 130zł do 180zł
Obrazek

Teraz w większości restauracji, barów przy trasach masz darmowe HotSpoty więc możesz sprawdzić pocztę, coś w necie, napisać na gg, lub nawet zadzwonić przez Skype!

Jeśli nie jesteś za różnymi dziwnymi wynalazkami to poprostu kup jakąś markową nawigacje w Saturnie / Media Marku itp.

Oczywiście ja do niczego nie namawiam, po prostu takie jest moje skromne zdanie na ten temat.
Pozdrawiam

_________________
Daihatsu Charade 1,3l 84KM 16v & Hyundai Sonata EF 2,5l V6 170KM 24v
Obrazek
HYUNDAI OSTRZESZÓW TEAM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-06-2008, 00:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-02-2005, 19:24
Posty: 165
Lokalizacja: wysokie mazowieckie
witam! i również dziękuję za uznanie :)

@ HTZ odnośnie nawigacji to wszystko zależy od ciebie jeśli ma być to telefon odradzam szukać w platformie symbiana tak jak pisali przedmówcy bardzo wolno to chodzi (mało ramu na wykonywanie działania programu,kłopotliwe podpisywanie własnym celtyfikatem oprogramowania w S60v3 itp) no i np nie ma automapy

poszukałbym czegoś z rodziny wm procek 200 MHz spokojnie starcza do odpalenia automapy, garmina, tomotoma 6 tylko ramu musi być więcej np taki garmin potrzebuje minimum 8 MB wolnego ramu do poprawnego działania ale oczywiście im lepsze parametry tym lepiej :D

osobiście używam palmtopa treo 750 z wm 6 (używałem też spv E650 jak również dla testów ostatnio Pocket Loox 420 ) jest to zabawka o niezliczonych możliwościach(internet, gg, mp3,avi, itp, itp.) do nawigacji używam zewnętrznego odbiornika GPS na chipsecie SiRFstar III i niczego więcej nie trzeba co do map i programów to aktualnie używam automapy 5 100 % pokrycia polski, tomtoma 6 pokrycie 51 %, garmina pokrycie 100 %, Sygic Drive pokrycie około 70% oraz Route 66 pokrycie 60 % to oprogramowanie w zupełności wystarczy do płynnego i docelowego poruszania się po Polsce do tego bardzo rozbudowana baza POI i fotoradarów i można śmigać oczywiście programów jest cała masa - IGo, Destinator, MapaMap


ale wszystko zależy od ciebie :) oferta Gps, PDA, palmtopów jest strasznie bogata, konfiguracji jest cała masa można wybierać a co do softu to wiadomo można deczko obciąć koszta :twisted:

Pozdrawiam

_________________
G101 1.0 b cb 90
wysokie mazowieckie
gg 3002241


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL