forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 28-03-2024, 18:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co z tymi spręzynami do G200 !!!
PostNapisane: 08-05-2008, 19:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-02-2008, 11:19
Posty: 17
Lokalizacja: WROCłAW
Już od miesiąca szukam tylnych sprężyn do Charade G200 (1995 rok) i nigdzie nie mogę dostać, a prawa sprężynka mi się złamała i łomocze jak cholera! :?
Czy ktoś może wie, gdzie można te sprężyny dostać ?
W jednym ze sklepów internetowych (czescionline) mogą ściągnąć aż ze Szwecji, ale dopiero za 6 tygodni :shock:
Pomóżcie !!!

_________________
Petroza ------> Daihatsu Charade 1,3 EFI 16 V 75KM

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08-05-2008, 21:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Pytaj drookasha on ten temat poruszał i zakładał sprężyny z innego auta, chyba z jakiegoś audi. Poszukaj na forum też.

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-05-2008, 11:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Ello!!!

Masz dwa rozwiazania albo wpakowac sprezynki z audi 80 ktore kosztuja okolo 70zl i caly montaz jest opisany tutaj
http://www.klub-charade.asis.pl/forum/v ... c&start=45
albo dzwon do faceta Marek Szulgit bo wczoraj dzwonilem i ma sprezynki na tyl za 100zl sztuka a ma tylko 2 .Kolo jest z Ornontowic i stoi co niedziele na gieldzie w Gliwicach ewentualnie tobie posle.Tu jest jego stronka http://www.szulgit.prv.pl/

Ja polecalbym tobie te z audi bo sa sztywniejsze i lepiej sie na nich jezdzi.Ja zaufalem drookash'owi i sie niezawiodlem jak mi strzela przody zamontuje rowniez z audi 80.

Ja kupowalem te sprezynki http://www.allegro.pl/item346433666_spr ... _nowe.html

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-05-2008, 15:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
drookash wrzucił kiedys też linka o sprężyny progresywne 4 szt za ok 400zł...takie żółte jeśli dobrze pamiętam...może znów się pojawią...

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-05-2008, 15:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-02-2008, 11:19
Posty: 17
Lokalizacja: WROCłAW
tak, czytałem o tych sprężynach. Ale ja potrzebuję tylko tylnich, bo przednie jeszcze są jako-tako, a wydatek 400 zł to troche dużo. chyba rzeczywiście spróbuję z tymi od Audi 80, skoro są tak zachwalane, i do tego jeszcze o wiele tansze :)
Jak już wymienię to napiszę jak sie sprawują.

_________________
Petroza ------> Daihatsu Charade 1,3 EFI 16 V 75KM

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-05-2008, 16:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Sprobuj do tego kolesia jeszcze zadzwonic co ci podalem on ma na tyl za 100zl/szt,jak wolisz originaly i nie masz zamiaru bawic sie w odcinanie zwojow.

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-05-2008, 07:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-02-2008, 11:19
Posty: 17
Lokalizacja: WROCłAW
Dzięki Martini>
Mailowałem do gościa, ale napisał, ze została mu tylko jedna sprężynka, bo jedną juz komuś sprzedał. Ale bedzie próbował coś ściągnąć z Niemiec w przyszłym tygodniu.

_________________
Petroza ------> Daihatsu Charade 1,3 EFI 16 V 75KM

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-05-2008, 11:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Petroza napisał(a):
Dzięki Martini>
Mailowałem do gościa, ale napisał, ze została mu tylko jedna sprężynka, bo jedną juz komuś sprzedał. Ale bedzie próbował coś ściągnąć z Niemiec w przyszłym tygodniu.


Powiem szczerze ja Cię trochę nie rozumiem. Po co zakładać droższe sprężyny skoro drookash poświęcił czas poszukał w katalogach najbardziej optymalnego zamiennik i w dodatku tańszego. Sama sprężyna będzie też twardsza co da lepszy efekt przy zużytych amortyzatorach.
Wiec Petroza zastanów się nad tym, tym bardziej, że sam drookash nie zakładał tylko Martini też.
Pozdro

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-05-2008, 12:19 
Offline

Dołączył(a): 16-03-2008, 22:22
Posty: 172
Samochód: Daihatsu
Model: G200
Rok: 1993
dr_mateusz napisał(a):
Wiec Petroza zastanów się nad tym, tym bardziej, że sam drookash nie zakładał tylko Martini też.


a ja jestem w trakcie zamawiania :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-05-2008, 12:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-02-2008, 11:19
Posty: 17
Lokalizacja: WROCłAW
Być może sprężyny od Audi są niezłe, ale wydaje mi się, że najlepsze sa jednak oryginalne, a różnica 20-30 zł na sprężynce nie jest taka duża. Producenci sprężyn kierują się pewnie parametrami samochodu, do jakiego będą montowane. Biora też pod uwage na pewno mase samochodu (a jak ma się masa Audi 80 do masy Charady G200 - zreszta wersji trzydrzwiowej). Poza tym, w trakcie przycinania Audikowej sprężyny można coś spieprzyć i wszystko wtedy bedzie do d...

_________________
Petroza ------> Daihatsu Charade 1,3 EFI 16 V 75KM

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-05-2008, 19:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-07-2007, 18:33
Posty: 328
Lokalizacja: Gdynia
Cytuj:
Petroza napisał:
Dzięki Martini>
Mailowałem do gościa, ale napisał, ze została mu tylko jedna sprężynka, bo jedną juz komuś sprzedał. Ale bedzie próbował coś ściągnąć z Niemiec w przyszłym tygodniu.

dr_mateusz napisał:
Powiem szczerze ja Cię trochę nie rozumiem. Po co zakładać droższe sprężyny skoro drookash poświęcił czas poszukał w katalogach najbardziej optymalnego zamiennik i w dodatku tańszego. Sama sprężyna będzie też twardsza co da lepszy efekt przy zużytych amortyzatorach.
Wiec Petroza zastanów się nad tym, tym bardziej, że sam drookash nie zakładał tylko Martini też.
Pozdro


No ja się nie dziwie, ze Petroza woli znaleźć oryginały. Pamiętaj, że te sprężyny z Audi 80 wymagają obcięcia. Jak obetniesz zwoje to charakterystyka sprężyny się zmienia. Każda sprężyna jest projektowana z określoną ilością zwoi i raczej nie chodzi tu o wysokość sprężyny, bo to producent może inaczej uzyskać. Taka obcięta sprężyna zawsze będzie sie zachowywała gorzej niż seryjna i nie chodzi tu o twardość czy miekkość. Kupiłem swoją charade z obciętymi spreżynami z przodu i nigdy w życiu drugi raz bym czymś takim nie chciał jeździć. Generalnie to odradzam obcinanie :)

_________________
Daihatsu Charade 1,3 16V EFI
Daewoo Lanos 1,5 16V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-05-2008, 20:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
też jestem za oryginałami lub dedykowanymi sprężynami....obcinanie było może jeszcze dobre w maluchu w celu obniżenia...ale nic poza tym...ja to bym założył te progresywne ale kasy brak...

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11-05-2008, 00:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-01-2006, 13:36
Posty: 1253
Lokalizacja: Bydgoszcz
OK - zobaczycie na zlocie :) Obcięcie osadza się idealnie w gnieździe amorka. Twardość auta wzrosła o wiele, zero przechyłów ! Wsiadłem do G200 Ani L. z Grudziądza to miałem odczucie, że jest jak limuzyna - tama mięciutka :)
Sprężyny od Audi o jakich mowa to najczęściej rodzima produkcja słabej jakości - nie mają one nic wspólnego z progresywnością - to zwykły zwój pręta o tej samej średnicy. Niektóre samochody mają sprężyny progress w serii + przecienienia pręta i jakieś zwężenia średnicy - cięcie takiej to faktycznie lipa - zmienia się drastycznie jej charakterystyka. Ucinanie zwykłej zwojowej - nie ma większego wpływu na jej działanie. Sprężynki JAMEX zamontowane w G102 czy G200 są... za miękkie - wiele osób pisało, że dobijają amorki ! Czy to jest dobre ? Wolę mieć auto na normalnej wysokości by nie kocić krawężników i jednocześnie twarde.
Na zlocie przewiozę każdego i przy 60-70km/h szarpnę kierą o 180' - autko skręci bez większego przechyłu - trzeba się dobrze trzymać :D

_________________
dawno temu : Hyundai Pony GLS 1.5 82KM
dawniej : Daihatsu Charade G200 1.3 84KM
nie tak dawno : Audi 80 Avant 2.0 90KM
przed chwilą : Fiat Doblo 2010 Maxi Combi 1.6 MultiJet 105KM (290Nm)
teraz : Mitsubishi L200 Invite+ DoubleCab 2.5 DiD 136KM (390Nm)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11-05-2008, 07:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
drookash napisał(a):
Na zlocie przewiozę każdego i przy 60-70km/h szarpnę kierą o 180' - autko skręci bez większego przechyłu - trzeba się dobrze trzymać :D

Ja z góry dziękuje.... :wink: wole spokojną jazde.... :lol:

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11-05-2008, 09:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
drookash napisał(a):
Na zlocie przewiozę każdego i przy 60-70km/h szarpnę kierą o 180' - autko skręci bez większego przechyłu - trzeba się dobrze trzymać :D


To ja w takim razie żałuje, że mnie na zlocie nie będzie, bo nie będę miał czym przyjechać i duża odległość(koszty).

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL